3,2 biliónů let před Kristem

Země, či nějaká jiná planeta, přicházejí Tvůrci, kteří tam pošlou jednoho ze svých členů. Ten tam vypije černou látku/sliz, který ho poté po vteřinách zabíjí a jeho rozpadlé tělo pak padá do vodopádu. Vytváří se tím nová DNA, nové rasy - lidstvo. (Prometheus)

cca 4500 let před Kristem atd.

Predátoři neboli Lovci objevují planetu Zemi. Zaostalým místním kmenům pomáhají s rozvojem a stavějí obrovské pyramidy. V nich probíhají jejich souboje s vetřelci, které predátoři přivezli z neznámých končin. Za hostitele vetřelců vybírají vybrané členy kmenů, kteří se dobrovolně obětují. Celý rituál je zkouškou pro mladé predátory, jenž zde skládají zkoušku dospělosti. Pokud jejich boj proti vetřelcům není úspěšný, samodestrukčním zařízením ničí pyramidu a přilehlé okolí. Podle dochovaných pramenů se jejich učení rozprostírá dále do oblastní dnešního Egypta, Mexika a Kambodžie. Proces s bojem se objevuje každých 100 let. (Vetřelec vs. Predátor).

 
rok 1904 
Poslední zaznamenané střetnutí mezi vetřelci a predátory v pyramidě na Antarktidě. Za oběť padnou rybáři z místní velrybářské osady. (Vetřelec vs. Predátor).
 
rok 1987
Major Dutch má za úkol prohledat hustou džungli se svými vojáky. Později se ukáže, že vědci jsou mrtví, někdo je zabil, stáhnul z kůže, a pověsil na strom. Dutch a jeho lidé brzy poznají, že jde o cizineckého tvora - Predátor. Ten všechny vojáky Dutche pozabíjí, až zůstane jenom Dutch. Ten ho ale porazí, a poté, co přežil sebedestrukční zařízení, je převezen do nemocnice, kde pak unikne, a už o něm nikdo neslyší. (Predátor)
 

 
rok 1997
Los Angeles je plný zákeřných zločinců. Lovec tzv. jako City Hunter, přijel do tohoto města, aby lovil trofeje pro svůj národ. Přijde na to však policista Mike Harrigan, který ho chce za každou cenu zabít. To se mu však povede, za odměnu, dostane od dalších lovců, starou zbraň, z roku 1715. (Predátor 2)
 

 
rok 2004 
3. října predátoři spoustějí tepelný zdroj v pyramidě na Antarktidě. Týž den objevují tepelnou stopu satelity miliardáře Weylanda. Je okamžitě vyhlášen poplach, začíná rychlý průzkům a shromažďování odborníků.
8. října se poslední dva experti připojují k výpravě směřující k Antarktidě. Je to chemik Graeme Miller a specialistka na výpravy do ledových oblastí, Alexa Woods. Zatímco loď s celou výpravou pluje k ostrovu ..., na orbit Země doráží vesmírná loď predátorů. Pomocí velice účinné zbraně vyvrtávají predátoři u pyramidy díru skrz led. (Vetřelec vs. Predátor)
 
 
10.října 2004
Výprava doráží k velrybářské osadě a nachází vykopaný tunel. Většina z nich se spouští dovnitř. Po vstupu do pyramidy nacházejí rituální místnot, zbraně predátorů a spustí také kompletní mechanismus. Zdi pyramidy se začínají hýbat, z ledu je rozmražena královna a začíná klást první vejce. Na povrchu zničí predátoři zbytek výpravy a míří též dovnitř. Uvnitř pyramidy mezitím dochází k prvním střetům mezi lidmi a vetřelci, později také s predátory. Celý boj nakonec přežije pouze Alexa a Scar. Uzavírají spojenectví proti královně, se kterou vybojují již na povrchu bitvu. Predátor umírá a jeho kolegové ho odvážejí ze Země, Alexu nechávají s jejich zbraní naživu...(Vetřelec vs. Predátor).
 
 
Poté, co loď predátor dorazí na oběžnou dráhu Země, zrodí se z těla mrtvého predátora "nový druh" - Predalien - a způsobí havárii lodi. Vrak lodi spadne nedaleko městěčka Gunnison v Coloradu. Přežije pouze Predalien a několik facehuggerů. Havárie neujde ovšem pozornosti predátorů na jejich domovské planetě a jeden z nich se vydává na Zemi. Mezitím v městěčku začínají mizet osamělí lovci a bezdomovci v kanálech, místní šerif si jen obtížně ví rady s dvojitou přesilou ze strany vylíhnutých vetřelců a predaliena. Do města doráží po volání o pomoc garda, ale je zničena. Predátor dorazí na Zemi a ničí vetřelce, aby se v závěru postavil Predalienovi. Armáda ovšem povolala silnější zbraň a na město hodí bombu. Všichni příslušníci mimozemských ras zahynou, zachrání se jen hrstka přeživších lidí. Zbraň predátora, kterou zachránil jeden z lidí, je odvážena do soukromé sbírky paní Yutani. (Vetřelci vs. Predátor 2)
 
 
 
2010
Několik zabijáků naší planety, se probudí v neznámé rase. Později ale zjistím že jde o loveckou rasu, kde predátoři loví tyto zabijáky jako zvěř. Isabelle, jediná která ví o predátorech (zmiňuje se o roce 1987, o Dutchovi). Predátoři je postupně zabíjí, až nakonec zůstanou Royce, Isabelle a Edwin, který pak zemře. Nakonec zůstávají naživu jenom tito dva, kteří pak hledají cestu domů. (Predátoři)
 

2089
Elizabeth Shawová a Charlie Holloway našli několik artefaktů, které je dovedli k hvězdné mapě, a k neznámé planetě. Tu představí členům z Weyland Corporations, a poté začne výprava. (Prometheus)
 
 
2092 
7. ledna se v kolonii Olympia na Měsíci rodí Ellen Ripleyová. 24. června roku 2111 se jí rodí dcera Amanda (umírá 23.prosince 2177). 25.května 2115 absolvuje Ripley s mimořádným prospěchem Evansbrookovu Akademii. Do Weyland-Yutani nastupuje první dne následujícího měsíce. Respekt si získává především díky úspěšnému vyjednávání na lodi Erebus, kde zachraňuje 49 lidských životů.21. prosince 2116 úspěšn absolvuje vesmírný program Weyland-Yutani. Před svým nástupem na Nostromo slouží Ripley ještě na lodí Kurtz, Sephoria a Sotillo. (Vetřelec, Vetřelci).
 
2093
Posádka Prometheus přistane na neznámé planetě, a poté začnou členové prozkoumávat planetu. Najdou jeskyni s obří hlavou, a pár mimozemských místností. David, android si vezme jednu mimozemskou věc zpátky na lod'. Poté však začne peklo. Jeden z členů zmutoval, a poté zabíjel. Byl však sám zabit, byl tu však ještě další zmutovaný, který byl též zabit. Nakonec posádku všechny zabil Inženýr, který pak šel po Shaw. Ta však přežila, díky obří chobotnici, kterou měla v sobě. Prometheus mezitím zničila mimozemskou lod', aby zabránila zničení naší planety. Shaw a David jsou jediní, kteří přežili. (Prometheus)
 
 
2101
Národní bezpečností služba (NSA) zakládá vojenskou organizaci Colonial Marine Corp. Zhruba v téže době, tedy na začátku 22.století, zakládá společnost Weyland-Yutani těžební stanici na planetě Thedus. Dále je na Šalamounových ostrovech zřízen dok pro výrobu vesmírných lodí. (Vetřelec, Vetřelci)
2104
Severní, střední a jižní Amerika se spojuje v jeden ekonomický a politcký celek nazvaný Spojená Amerika (The United Americas). (Vetřelec)
roky 2106 - 2108
Občanská válka za Vnějšími prstenci. Boje se účastní jak Dallas, který získá vyznamenání a hodnost kapitána a také Parker, který z rebelského vězení uteče tak, že ze šrotu sestaví únikový modul. (Vetřelec)
2116
Nostromo je předěláno na komerční nákladní loď. Původně byla loď evidována jako vojenský křižník třídy M. Její ID je 180924609. (Vetřelec)
2120 
7.ledna opouští Nostromo opouští doky na Šalamounských ostrovech a míří k planetě Thedus. Na lodi cestují Kane, Lambert a Dallas. 10.srpna se k posádce připojuje Ellen Ripley, 9.září potom mechanici Parker a Brett. (Vetřelec)
2121
Na konci měsíce dubna Nostromo přistává na planetě Thedus. Připojení těžební rafinérie trvá až do 12.června, kdy Nostromo odlétá, již s novým vědeckým pracovníkem, Ashem. (Vetřelec)
 
2122
3.června je posádka je probuzena z hyperspánku a poslána na planetu LV-426 prozkoumat neznámý signál. Setkávají se s vetřelcem, který během několika málo dnů zlikviduje téměř celou posádku. Podaří se uniknout pouze Ripley, která v záchranném modulu Narcissus na poslední chvíli z vybuchujícího Nostroma. (Vetřelec)
 
 
Poslední záznam je vyslán 6. června. Zřejmě někdy během srpna dochází k selhání majáku na modulu, a ten proto není zachycen lidmi. O rok později je Nostromo prohlášeno za ztracenou loď. (Vetřelec, Vetřelci).
 
2150
Zhruba v polovině 22. století jsou vykonány velké pokroky v technologii umožňující nadsvětelné cestování a také ve výrobě umělé inteligenci. Vulkanická erupce na LV-426 částečně poškozuje vrak mimozemské lodi, která tak přestává vysílat nouzový (varovný) signál. (Vetřelci)
2157 
Na LV-426 je založena kolonie Hadley´s Hope. Zhruba 70 rodin zde pro společnost Weyland-Yutani spravuje atmosférický procesor poháněný termálním reaktorem a přeměňuje tak atmosféru planety v dýchatelnou. (Vetřelci)
 
2175
Weyland-Yutani uzavírá svoje nápravné zařízení na planetě Fiorina 161, na planetě zůstává pouze 25 osob z toho absolutní většina věznů. (Vetřelec 3)
 
2179
V únoru je modul Narcissus objeven náhodně záchranným týmem. Ripley a Jones jsou probuzeni z hyperspánku. Ripley je obviněna z bezdůvodného ničení Nostroma a zbavena své hodnosti. (Aliens)
12.června posílá Carter Burke koordináty vraku na LV-426 kolonistům z Headley´s Hope, o 9 dní později se rodina Jordenů vydává prozkoumat koordináty a skutečně vrak nalézá. 3. července je kontakt s kolonií na LV-426 ztracen. Pouhé tři dny poté je rozhodnuto o vyslání vojenské jednotky, Ripley po váhání souhlasí.
27.července Sulaco přilétá na orbit LV-426. Je proveden ukázkový výsadek a mariňáci se dostávají bez problémů do kolonie. Při prvním útoku vetřelců je pobita téměř polovina vojáků, zbylí se opevňují okolo laboratoře. Vetřelci dále útočí a podaří se přežít jen Ripley, Hicksovi a Newt, nalezené malé holčičce z kolonie. Android Bishop naviguje automatický modul ze Sulaca a upozorňuje na nestabilní termální reaktor. Těsně před výbuchem se podaří všem čtyřem nasednout do modulu a odletět z kolonie. Reaktor vybuchuje a má se za to, že byl zničen i mimozemský vrak. Na palubě Sulaca svede Ripley závěrečný souboj s královnou a vypouští jí do kosmu. 28. července začíná zpáteční cesta na Zemi. (Vetřelci)
 
 
 
8.srpna se vejce zanechané královnou na Sulacu se otevírá a facehugger napadne Ripley. Jeho krev z kyseliny vyvolá požár a počítač proto provede evakuaci všech na palubě.
10.srpna modul havaruje na planetě Fiorina 161. Hicks a Newt jsou zabiti, Bishop odstaven. Přeživší Ripley se seznamuje se všemi vězni. Další facehugger napadá místního psa (vola) a nový vetřelec začíná postupně likvidovat vězně. Ripley se snaží bojovat, ale marně. Zároveň s tím zjišťuje, že sama je nakažena. Správce věznice informuje společnost a ta okamžitě vysílá k Fiorině 161 spolu s tvůrcem Bishopa. Ale ani ten nezabrání zničení vetřelce v olověném kotli a následné dobrovolné smrti Ripley. Fiorina 161 je uzavřena a jediný přeživší vězeň je odvezen. (Vetřelec 3)
 
 
 
2300
V první polovině 24.století zaznamenává průmysl s androidy velký úpadek. Ve druhé polovině potom dochází k renesanci průmyslu, androidi sami začnou vyrábět další androidy. Většina jich je povražděna, ale několika se podaří utéct. (Vetřelec: Vzkříšení)
2371
Dr.Wren začíná s výzkumem DNA umožňující naklonování Ripley. To se mu podařilo díky vzorkům nalezeným na planetě Fiorina 161 před patnácti lety. V roce 2379 je spolu s dalšími šesti doktory převelen na výzkumnou loď Auriga, aby zde pokračovali v intenzivním výzkumu. Téhož roku se podaří vypěstovat první (nepovedený) klon. (Vetřelec: Vzkříšení)
 
2381
15.ledna se na Aurize obíhající Pluto se podaří vypěstovat první nepoškozený klon Ellen Ripley. Zárodek královny je vyjmut z těla Ripley, ale dojde k malému promíchání genů. O čtyři dny později Betty přistává na Aurize. Na palubě cestuje několik pirátů a také kryoschránky s dělníky cestujícími na planetu Xarem. (Vetřelec: Vzkříšení)
 
 
21. ledna nově narození vetřelci uprchnou ze svých kobek. Část osazenstva Aurigy uprchne po vyhlášení poplachu v záchranných modulech, část je zmasakrována vetřelci. Několik přeživších se připojuje k posádce Betty, spolu s naklonovanou Ripley hledají cestu k dokům. Vetřelci část skupiny zajmou či zlikvidují. V nádrži Aurigy mezitím královna dá život novému druhu vetřelců, částečně s lidskými geny. Ripley a spol se úspěšně dostanou k Betty a naprogramují Aurigu, aby se zničila o atmosféru Země, ke které po vyhlášení poplachu míří. Na Betty potom poslední čtveřice vybojuje souboj s novým druhem a úspěšně přistane na Zemi. Obě si promluví, a vzápětí si prohlédnou post-apokalyptický Paříž. (Vetřelec: Vzkříšení) 
 
 
Jen si vyhledávejte informace, my stránku pořád upravujeme! (a náš kámoš Predátor taky!)


///////______---,,<<//;;; (Kdo je váš nejoblíbenější lovec ?)

Predátor (221 | 77%)
Vetřelec (65 | 23%)
Poslední příspěvky od uživatelů či návštěvníků

Posledně přidány a změny

Kdo je váš nejoblíbenější voják který se setkal s lovcem nebo vetřelcem?

Dutch (132 | 42%)
Mike Harrigan (31 | 10%)
Ellen Ripleyová (58 | 18%)
Alexa Woodsová (21 | 7%)
Royce & Isabelle (21 | 7%)
Elizabeth Shaw (14 | 4%)
Android David (16 | 5%)
Bishop (15 | 5%)
Meredith Vickers (8 | 2%)
 

,,Celtic z AVP odhazuje Vetřelce" 

TOPlist

predator icon  alien icon alien, egg icon
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one