Dávná minulost. Jeden tajemný muž, který stojí u vodopádu, vypije tmavou tekutinu, která způsobí, že mu praskne celá kůže, spadne do vodopádu a rozpadá se. Současnost, rok 2089, archeologický pár Elizabeth Shaw a Charlie Holloway najdou v jedné jeskyni (ve Skotsku), symboly, nebo spíše prehistorické malby, na kterých vidí člověka, ukazující 6 hvězd - zobrazení jiné civilizace.

 
Později, je vědecká expedice je posílá se 17 dalšími členy, na výzkumnou expedici. Téměř po 4 letech, posádka Prometheus dorazí na místo, na neznámou planetu. Meredith Vickers, je vůdkyní expedice, a chce po Elizabeth a Charlieho, aby vše co věděli, nahlásili jí. Holloway a Shaw představí ostatním členům, co mají nalézt. Holloway spolu s Shaw, našli během let 7 archeologických symbolů. Dohromady jim vyšla hvězdná mapa, a "pozvánka" od Tvůrců.
 
Prometheus přistane blízko kamenné struktury, a posádka to tam jde prozkoumat. Uvnitř najdou obří sochu hlavy, a mnoho nádob Najdou tam však tělo mrtvého Tvůrce (který zemřel před 2000 lety),avšak jen jeho hlavu.
 
Z nádob začne téct tmavá tekutina, David si jednu nádobu vezme zpátky do lodi. Blíží se bouře, a posádka se musí vrátit zpátky na lodˇ.  Shaw a Holloway si vzali hlavu mrtvého Tvůrce na prozkoumávání. Když se vrátili, prozkoumali hlavu, která má přilbu, tu sundají a nakonec odhalí, že je podobnému člověku. Po pár vteřinách začne hlava otevírat oči, začne z něj pak téct tekutina, nakonec jeho hlava exploduje. David si mezitím otevře nádobu z jeskyně, a zjistí, že v něm jsou viry. Jeden si vezme a dá ho pak do pití Hollowaye.  Shaw a Ford zjistí, že DNA Tvůrce souvisí s lidskou.

 
Členové Milburn a Fifield ještě ale nejsou zpátky v lodi, protože nenašli cestu z jeskyně, a zkoumají další neznámé struktury (věci), kapitán Janek je pozoruje přes počítač. Shaw a Holloway si povídají o těch tvorech, kteří mají co dočinění s naší rasou. Později se pohádají a ukončí to sexem. Milburn uvidí jednoho mimozemského hada, který se pak přichytne na Milburnovu ruku. Milburn žádá o pomoc, Fifield se snaží hada dostat pryč, vzápětí má Milburn zlomenou ruku. Na Fifielda vystříkne kyselina, která ho zasáhne do obličeje, a poté spadne, had se dostane do Milburnovi pusy, a poté zemře. 

 
Další den, ráno, Holloway vstane, a jde do koupelny. Pak zjistí, že má něco v oku, což ho vyděsí. Posádka se vrací zpátky do jeskyně, David však v jeskyni hledá jiné místnosti. Najde jednu místnost, ve které najde další nádoby. Najde pak další dveře, které ho dovedli k místnosti, kde je Space Jockey. Posádka mezitím zjistí, že je Milburn mrtvý, což je zděsí, a Holloway se začíná měnit. K Davidovi, který je pořád ve skryté místnosti, přijdou holografický Tvůrci, kteří otevřou hvězdnou mapu, kde je mnoho planet. Pak se uzavře, a David se všimne jednoho Tvůrce, který je v hibernaci. Posádka se mezitím vrátila, a Holloway se stále mění a mění, Vickers ho však nechce pustit, a proto ho chce zabít plamenometem. Holloway souhlasí a nechá se zabít. Shaw je z toho neštastná. 

Později, jí David řekne, že těhotná, nemá však v sobě dítě, ale něco mimozemského. Shaw později začne příšerně bolet břicho, pak jde k operačnímu stolu, teprve tam, to bude peklo. Operační stůl vytáhne z jejího břicha mimozemskou chobotnici. Shaw je velmi poraněná, a jde k lékařům. U hangáru je mezitím nějaká osoba, která leží. Janek si toho všimne, a pošle tam jednoho člena. Později se však ukáže, že je to zmutovaný Fifield, který nezemřel. Fifield pozabíjí většinu členů posádky, ale nakonec ho zabije Chance, který ho přejede vozidlem. Shaw dojde k lékařům, a zjistí, že je Peter Weyland (zakladatel společnosti Weyland Corp, a lodi Prometheus), na palubě. Vysvětlí, že chce po Tvůrců, nesmrtelnost. David jim řekne o tajné místnosti, kde byl, že je tam 'poslední' Tvůrce. Zbývající členové jdou i s Weylandem na onu místnost. Tam David probudí Tvůrce z hibernaci. Inženýr však utrhne Davidovi hlavu, a zabije všechny členy. Jediná Shaw uteče, a Inženýr jde do plavidla Space Jockey, aby ovládal mimozemskou lod'.

Shaw řekne kapitánovi, at' se pokusí lod' zneškodnit, jinak zničí Zemi. Vickers s tím nesouhlasí,  Janek však ano. Vickers tedy uniká z lodi, a Prometheus se střetne s mimozemskou lodí. Prometheus se zničí, a mimozemská lod' je zneškodněna. Jediná Vickers unikla. Pak však mimozemská lod' padá, a Shaw a Vickers utíkají. Lod' rozdrtí Vickers a zabije ji. Shaw už neví co má dělat. David, který je stále aktivní, Shaw s ním komunikuje, a dovede jí k záchrannému modulu. Ale Tvůrce přežil pád z lodi, a jde po Shaw. Když přijde, jde ji zabít, Shaw ještě předtím zjistila, že "mimozemská chobotnice" vzrostla do obří velikosti. Otevře tedy dveře, a chobotnice vezme Tvůrce, a dá ho do bezvědomí.. Shaw se pak vrací zpátky do mimozemské lodi, a vezme pozůstatky Davida. David jí řekne, že je na planetě více mimozemských lodí, a že je umí ovládat. Shaw mu však řekne, že se nechce vrátit na Zem, chce najít planetu Tvůrců, a pochopit, proč se pokoušeli zničit Zemi. Shaw a David tedy použijou další lod' k nálezu dalších Tvůrců.

 
Mezitím v záchranném modulu, leží mrtvý Inženýr. Z jeho hrudí pak vystřelí, nějaká mimozemská věc. Vetřelec aneb Deacon.

Jen si vyhledávejte informace, my stránku pořád upravujeme! (a náš kámoš Predátor taky!)


///////______---,,<<//;;; (Kdo je váš nejoblíbenější lovec ?)

Predátor (221 | 77%)
Vetřelec (65 | 23%)
Poslední příspěvky od uživatelů či návštěvníků

Posledně přidány a změny

Kdo je váš nejoblíbenější voják který se setkal s lovcem nebo vetřelcem?

Dutch (132 | 42%)
Mike Harrigan (31 | 10%)
Ellen Ripleyová (58 | 18%)
Alexa Woodsová (21 | 7%)
Royce & Isabelle (21 | 7%)
Elizabeth Shaw (14 | 4%)
Android David (16 | 5%)
Bishop (15 | 5%)
Meredith Vickers (8 | 2%)
 

,,Celtic z AVP odhazuje Vetřelce" 

TOPlist

predator icon  alien icon alien, egg icon
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one