Ellen Ripleyová, jediná přeživší z posádky kosmické lodi Nostromo byla nalezena v hyperspánku ve svém únikovém modulu po 57 letech bloudění vesmírem. Komise společnosti Weyland-Yutani je velmi skeptická k jejímu výkladu o důvodech zničení kosmické nákladní lodi a v existenci vetřelce nevěří. Mimo jiné také z důvodu, že planeta LV-426 je již řadu let terraformována a žije tam několik desítek rodin - kolonistů. Ripleyová tak přijde o svou licenci a začne pracovat v docích jako nakladačka zboží.

Později je Ripleyová navštívena zástupcem společnosti Weyland-Yutani, Carterem Burkem a důstojníkem USCM Gormanem. Oznámí jí, že společnost ztratila s kolonií na LV-426 jakýkoliv kontakt. Ripleyovou to moc nepřekvapí a spíše je udivená, že oba chtějí letět na planetu a jí vzít jako poradce. Ripleyová nejprve odmítne, ale když se stále probouzí s nočními můrami, rozhodne se překonat svůj strach a letět.  Na planetu LV-426 míří loď Sulaco. Její posádku, kromě Ripleyové, Gormana a Burka, tvoří ještě seržant Apone, desátník Hicks, vojíni Vasquezová, Hudson a android Bishop. K Bishopovi chová Ripleyová, po zkušenostech s androidem Ashem na Nostromu, značnou nedůvěru.

Skupina doráží do kolonie a zjišťuje, že je opuštěná a značně poškozená. Nikde nejsou známky života, ale ani žádná těla mrtvých nebo krev. Výprava se tedy opevní v jednom z řídících komplexů, kde nachází také dvojici živých Facehuggerů, které podle záznamů byly odstraněny z hostitelů, kteří zákrok nepřežili. Týmu se podaří objevit traumatizovanou mladou dívku, přezdívanou Newt, která tvrdí, že všichni z kolonie jsou mrtví. Při prozkoumávání dat v počítači zjišťují, že větší počet kolonistů je pohromadě v jiné části komplexu. Ozbrojená skupina kolonizačních mariňáků (USCM) se vydává na průzkum. Když objevují první lidi, zjišťují, že jsou obaleni v kokonech. V ten moment začínají útočit vetřelci ze všech stran a při ústupu zahyne polovina týmu.

Celá skupina, až na Burkeho je rozhodnuta opustit neprodleně LV-426 a zničit základnu z oběžné dráhy za pomoci atomové bomby. Když jsou však přivoláni zbylí dva členové s výsadkovým modulem, napadne je vetřelec a modul havaruje. Případnou pomoc je možné očekávat až za několik dní nebo týdnů a kromě vetřelců se objevuje problém se stabilitou terraformačního zařízení, které nevyhnutelně musí explodovat. Bishop se vydává k centrálnímu řídícímu panelu, kterým může navést další výsadkový modul z lodi Sulaco na oběžné dráze. Mezitím se zbytek skupiny opevňuje v části komplexu a je vystaven neustálému náporu stovek vetřelců. Navíc se Burke pokusí infikovat Ripleyovou a Newt vetřelci, když jim dá do místnosti, kde spí, dva facehuggery. Burke sám je pak zabit jedním z vetřelců při pokusu uniknout. Nebezpečná monstra však nachází cestu mimo opevněné chodby i zavařené dveře a zbytek přeživších musí z komplexu utéci. Při útěku zahyne Vasquezová a Gorman. Ačkoliv se Ripleyová s Hicksem dostávají za Bishopem k modulu, Newt unesou vetřelci. Ripleyová věří, že jí ihned nezabijí a chtějí jí využít pro další zárodek a tak se nechá vysadit v jiné části kolonie a vydává se jí hledat.

Vybavena plamenometem, pulzní puškou M41A nachází Newt v místnosti plné vajec. Při odchodu zahlédne královnu, která klade vejce. Protože velkou část vajec zničí, královna se vydává za ní. Ripleyová na poslední chvíli stihne naskočit do modulu, který nemohl zůstat na nestabilní plošině a tak se vzdálil - proto se Ellen domnívala, že jí zradil další android. Při vystoupení na Sulacu se zdá být po všem, ale najednou se objevuje královna, která se musela zachytit za modul, když odlétal z LV-426. Roztrhne Bishopa, Ripleyová unikne do vedlejší nákladové místnosti a Newt se schová pod mříže. Ripleyová si bere na pomoc nakládací, hydraulický stroj se kterým se může postavit obrovské královně. Tu se jí nakonec podaří shodit do přetlakové komory a nechat vypustit do vesmíru. Poté se Ripleyová, Newt, Hicks i Bishop ukládají zpět do stáze.

Jen si vyhledávejte informace, my stránku pořád upravujeme! (a náš kámoš Predátor taky!)


///////______---,,<<//;;; (Kdo je váš nejoblíbenější lovec ?)

Predátor (221 | 77%)
Vetřelec (65 | 23%)
Poslední příspěvky od uživatelů či návštěvníků

Posledně přidány a změny

Kdo je váš nejoblíbenější voják který se setkal s lovcem nebo vetřelcem?

Dutch (132 | 42%)
Mike Harrigan (31 | 10%)
Ellen Ripleyová (58 | 18%)
Alexa Woodsová (21 | 7%)
Royce & Isabelle (21 | 7%)
Elizabeth Shaw (14 | 4%)
Android David (16 | 5%)
Bishop (15 | 5%)
Meredith Vickers (8 | 2%)
 

,,Celtic z AVP odhazuje Vetřelce" 

TOPlist

predator icon  alien icon alien, egg icon
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one