Co by to byl za film, kdyby neměl vynechané, nebo vystřižené scény? V tomhle filmu jich bylo dost.
Antarktida 1904 (Necenzurované DVD, rozšířená verze DVD)

Tato scéna se taktéž objevuje v rozšířené verzi filmu. Ukazuje scénu v Antarktidě (kde se též odehrává celý film) v roce 1904, kde jeden velrybář utíká predátorovi. Ten se pak schová to stodole, ale predátor ho vyhledá. Velrybář spadne na zem, avšak vedle něj se objeví vetřelec, který pak záhy zaútočí na predátora.

Donáška pizzy (Extrémní DVD)

Když se pracovníci Weyland Industries dozvídají o tepelném zařízení v Antarktidě, před nimi se odehrávala ještě jedna scéna. Byla jím scéna, ve kterém byla dvou pracovníkům doručena pizza.

 

Mexiko (Extrémní DVD, rozšířené DVD)

Scéna, ve které postava Sebastiana na své pracovní cestě najde v jedné jeskyni v Mexiku, láhev. Sebastian se poté ptá Juana, muže který financuje archeoleogické vykopávky, včetně té Sebastiana, jestli by mohl nadále hledat další věci. Juan však odmítá. Scéna byla vynechána kvůli tomu, že se zdála příliš zbytečná.

 

Sestra (Extrémní DVD, necenzurované DVD)

Když jsou Alexa a Miller ve vrtulníku, Alexa vypráví o jejím otci, trénérovi pilotů, a její sestře, která se odstěhovala na Floridu.

 

Kádinka (Necenzurované DVD)

Thomas říká Sebastianovi, že Weylandův šek byl zrušen. Následně je záběr na Millera, který startuje motor jednoho vozu. Verheiden pak říká Millerovi, ať vystoupí z vozidla a pak řekne Alexe, ať dodržuje kádinky ze zářízení. Miller však nechápe, co tím Verheiden myslel.

O Sole Mio (Extrémní DVD)

Při cestě do velrybářské stanice, se ptá Alexa Sebastiana o jeho uzávěru. Sebastian ji nato odpoví, že je to cenný archeologický nález.

Škorpion (Necenzurované DVD)

Alex a Miller se dívají na pár kostí. Alex, Sebastian a Thomas se pak poohlíží a naleznou zkamenělého Facehuggera, a mají v domněnce, že je to zvláštní druh škorpióna. Režisér Anderson chtěl toule scénou naznačit, že se ve snímku objeví královna, avšak ji vystřihnul, protože se královna před touto scénou již objevila. Takže by to bylo zbytečný.

Predátoři (Extrémní DVD)

Trojice lovců (Celtic, Scar, Chopper) si jdou pro svá plazmová děla. Místo toho však zjistí, že jsou pryč, a poté se vydávají za lidmi, kteří je vzali.

Jsem doktor (Necenzurované DVD, Extrémní DVD)

Verheiden a Miller jsou uvězněni v části pyramidy, a Verheiden panikaří. Jeho partner ho však uklidňuje, že se není ničeho obávat, poněvadž ještě nejsou mrtví. Verheiden mu pak odpoví: "Tak dobře, dík profesore". Miller mu však řekne, že je doktor.

Connorova smrt (DVD, Necenzurované DVD)

V kinoverzi jsme neviděli, co se stalo s Connorem. Však ve vynechané scéně jsme mohli vidět, že byl odvlečen vetřelcem.

Vytvoření historie (Necenzurované DVD, Extrémní DVD)

Weyland si po útoku lovců prohlíží plazmový kanón a je překvapený, že není nějak poničena. Jeho partner Maxwell mu pak řekne, že jeden z jejich lidí zemřel, natož Weyland vysvětluje, že zemřel, aby vytvořil historii. 

Weylandova smrt (Necenzurované DVD)

Alexa a Sebastian se při útěku hádají o záchraně Weylanda. Ten však byl již zabit. Krev z úst Weylanda byla také přidána digitálně.

Miller, znovu odvlečen (Necenzurované DVD)

Když byl Miller odvlečen vetřelcem, podařilo se mu uniknout. Když pak dojde ke schodišti, nalézá mrtvého Weylanda. Avšak ho sledují dva vetřelci a chystají se zaútočit na nic netušijícího vědce.

Teenageři (Necenzurované DVD)

Sebastian při čtení hielogrifů vysvětluje, že trojice predátorů, jsou ve skutečnosti jen "teenageři", a jejich druh rituálu, který musí provést, aby dokázali, že jsou hodni být vyšší krev.

Přátelská chvíle (Necenzurované DVD, Extrémní DVD)

Alexa a Sebastian utíkají, přiněmž narazí na malou propast. Alexa málem spadne, avšak ji na poslední chvíli chytí Sebastian. Mezi nimi je pak krátký přátelský okamžik. Avšak jsou pak pronásledováni vetřelcem. Pokračování se již objevuje ve filmu, oba skočí znovu přes propast.

Predátorský vtip (Necenzurované DVD, Extrémní DVD)

Když dělá Scar Alexe štít z vetřelcovi hlavy, predátor mu svým nožem rozřezává nervy v mozku, čímž má dočinění to, že se vetřelecovi vnitřní čelisti vytáhnou ven. Alexa se toho lekne, avšak je přesvědčena, že to lovec udělal schválně. Není známo proč byla tato scéna vystřižena, zřejmě proto, že predátor nemá mít smysl pro humor.

 


Pod tímto článkem naleznete fotky, novelizace (něco jako alternativní film v podobě knížky) a klipy, které se do filmu vůbec nedostali. Zdroje, kde byli fotky, a klipy uvedeny, naleznete v závorách.
Weyland na Ice Breaker (Produkční fotky)

Ještě při natáčení filmu se objevila fotka, na které se Weyland naklání nad balkonem lodi.

Loď predátorů (Produkční fotky)

Při produkci filmu se objevila další fotka, na kterém se lovci chystají na planetu Zemi.

Scar se otáčí (Trailer)

V traileru se vyskytl záběr, který ukazuje predátora Scara, který se otáčí (bylo to ve scéně, kdy zabil Weylanda).

Skóre pro Millera (DVD bonus: Facehuggers & Eggs)

Když Miller zabije Facehuggera, který se na něj pokoušel dostat, prohlásí: "Jedno skóre pro kádinky!".

Facehugger (Featurette)

Vidíme Facehuggera na hrudi jedné z obětí. Tato scéna nejspíš patří mezi scény flashbacku, kdy Sebastian vypráví, co jsou predátoři zač. V té scéně, můžete vidět obětní ženu, na jejímž obličeji je Facehugger, avšak, neuvidíme toho Facehuggera, který je na jejím hrudi. Tuto krátkou scénu můžete vidět v tomto featurette (2:33).

 

Hledání nepřátel (Produkční fotky)

Při produkci se objevila fotka, která měla znázorňovat scénu před nalezením Sebastiana. V té scéně měl predátor Scar hledat svým laserem další vetřelce k zlikvidování.

Sebastian, polapen Facehuggerem (Produkční fotky)

Při produkci byla vydána fotka, na kterém byl Facehugger na Sebastianově obličeji. Do finální verze filmu se však nedostala.

 

Vetřelec Grid na povrchu (Trailer)

V novelizaci filmu (něco jako alternativní film v podobě knížky) se exploze pyramidy nevyskytla. Čímž má dočinění, že se vetřelec Grid (ta potvora, co dokázala zabít dva predátory), dostal na povrch. Avšak byl pak zabit predátorem Scarem. Ve finální verzi filmu se výbuch vyskytl, a Grid se nakonec na povrch nedostal, byl zabit při explozi. Původně se ale na povrch dostal. Scénu však můžete vidět v traileru.

Predátor Scar (Trailer)

Ve filmu se měla vyskytnout scéna, ve které se predátor Scar otáčí s kopím Alexy. Scéna se měla vyskytovat po explozi pyramidy, avšak objevila se pouze v traileru. Scéna měla zřejmě být součástí boje Scara a Grida.

Scar a Grid (DVD Featurette: "HBO Special")

Ve featurette od HBO se vyskytla scéna, ve které (již bez masky) Scar drží prst vetřelce Grida. Toho také můžeme vidět v dolním pravém rohu na obrázku. Scéna byla vystřižena, společně s dvěma dalšímmi scény, které můžete vidět nad tímto textem.

Scar a jeho dobrovolná smrt (Novelizace)

V původním scénáři plánoval režisér Paul W.S. Anderson, že se (již po bitvě s královnou) Scar zabije. Predátor Scar věděl, že má uvnitř svého těla vetřelce. Proto se chtěl svou vlastní zbraní probodnout. Nakonec to bylo vynecháno a objevilo se to v novelizaci filmu.

Jen si vyhledávejte informace, my stránku pořád upravujeme! (a náš kámoš Predátor taky!)


///////______---,,<<//;;; (Kdo je váš nejoblíbenější lovec ?)

Predátor (221 | 77%)
Vetřelec (65 | 23%)
Poslední příspěvky od uživatelů či návštěvníků

Posledně přidány a změny

Kdo je váš nejoblíbenější voják který se setkal s lovcem nebo vetřelcem?

Dutch (132 | 42%)
Mike Harrigan (31 | 10%)
Ellen Ripleyová (58 | 18%)
Alexa Woodsová (21 | 7%)
Royce & Isabelle (21 | 7%)
Elizabeth Shaw (14 | 4%)
Android David (16 | 5%)
Bishop (15 | 5%)
Meredith Vickers (8 | 2%)
 

,,Celtic z AVP odhazuje Vetřelce" 

TOPlist

predator icon  alien icon alien, egg icon
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one