Narození: 13. dubna 1950 - New York
Role: Johner
Filmy: Vetřelec: Vzkříšení
Aktivní roky: 1979-současnost

Narodil se ve Washington Heights na Manhattanu v New Yorku. Jeho matka, Dorothy, byla komunální zaměstankyní, otec jazzovým bubeníkem a opravářem. Navštěvoval George Washington High School a později v roce 1971 Lehman College v New Yorku, kde obdržel titul bakaláře hudby a divadelního umění. Absolvoval na Minnesotské univerzitě, kde promoval jako magistr teatrologie. Svého času se přihlásil jako dobrovolný pomocník do programu Young Storytellers Foundation (zal. 1997), v němž profesionální herci pomáhají školou povinným dětem rozvíjet jejich tvůrčí schopnosti prostřednictvím psaní scénářů. Je židovského původu. Se svou ženou Opal se vzali 14. února 1981; mají 2 děti, dceru Blake Amandu (*1984) a syna Brandona Averyho (*1990).

Hrál v mnoha filmech a televizních seriálech během 80. a 90. let 20. století, i po roce 2000. Poprvé byl obsazen francouzským režisérem Jean-Jacquesem Annaudem do jeho známého filmu beze slov Boj o oheň, situovaného do pravěku. Tentýž režisér jej využil i do svého dalšího známého díla pocházejícího svám námětem středověké detektivky, do snímku Jméno růže. Poté hrál v různých menších a vedlejších rolích ve filmech a v televizních seriálech; zlomová byla až role Vincenta v TV seriálu Beauty and the Beast spolu s Lindou Hamiltonovou v letech 1987-1990. To mu roku 1988 vyneslo Zlatý glóbus za nejlepší mužský herecký výkon v seriálu a velké množství fanoušků.

Další filmy následovaly: Romeo krvácí, Ostrov Dr. Moreaua, Vetřelec: Vzkříšení, Nepřítel před branami...Představil se i v seriálech Highlander: seriál, Krajní meze atd.

Ve všech uvedených filmech ale hrál vedlejší role (krom seriálu Beauty and the Beast), příležitost k té hlavní dostal až v roce 1995, když se objevil ve filmu Jean-Pierra Jeuneta a Marca Cara Město ztracených dětí. Další hlavní roli obdržel v roce 2004, když ztvárnil komiksového hrdinu ve filmu Hellboy. Ron si zopakoval roli Hellboye ve filmu Hellboy 2: Zlatá armáda.

Zahrál si si i menší roli v oceněné TV reklamě na pivo zn. Stella Artois. Šot jménem Devil's Island („Ďáblův ostrov") vyhrál zlatou medaili Britské reklamní ceny.
Jen si vyhledávejte informace, my stránku pořád upravujeme! (a náš kámoš Predátor taky!)


///////______---,,<<//;;; (Kdo je váš nejoblíbenější lovec ?)

Predátor (214 | 78%)
Vetřelec (62 | 22%)
Poslední příspěvky od uživatelů či návštěvníků

Posledně přidány a změny

Kdo je váš nejoblíbenější voják který se setkal s lovcem nebo vetřelcem?

Dutch (123 | 41%)
Mike Harrigan (31 | 10%)
Ellen Ripleyová (56 | 18%)
Alexa Woodsová (20 | 6%)
Royce & Isabelle (21 | 7%)
Elizabeth Shaw (14 | 5%)
Android David (15 | 5%)
Bishop (14 | 5%)
Meredith Vickers (8 | 3%)
 

,,Celtic z AVP odhazuje Vetřelce" 

TOPlist

predator icon  alien icon alien, egg icon
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one