Co jsou lovci zač?

Yautja - základní údaje:
Průměrná výška 2,5 metrů
Průměrná váha 125 kilogramů
Průměrný věk 100 - 300 let
Dokáže se vymrštit téměř do 8 metrové výšky
Dokáže seskočit bez zranění až z 25 metrové výšky
 
- Klany
- Historie


Ve zvířecí říši jsou za predátory označováni dravci pohybující se na vrcholu potravního řetězce. U Predátorů - mimozemšťanů (jejich vlastním jazykem Yautja) tohle označení platí dvojnásob. Neloví totiž kvůli přežití nebo potravě, ale pro slávu a společenské postavení. Svalnatá, po kusadla ozbrojená monstra dávají už od pohledu tušit, že nepatří mezi mírumilovné mimozemské rasy, jako je třeba E.T. Jsou to stroje na zabíjení a smyslem jejich života je lov. Putují vesmírem z planety na planetu ve svých korábech. Loví nejenom zvěř, ale hlavně vyspělé obyvatele navštěvovaných planet. Ti jsou obvykle mnohem náročnější kořistí, protože se dokáží lépe bránit. Trofej z takto náročného lovu je proto mezi Predátory vysoce ceněná. A jak taková predátorská trofej vypadá? Vycpaná hlava jelena by jej sotva uspokojila, kdežto lebka Vetřelce, nebo člověka - to už je panečku jiná!
 
  

Délka života, odolnost
Běžný Yautja se dožívá více než 100 let, trojnásobná délka života mezi nimi není neobvyklá. Proces dospívání probíhá mnohem déle než u lidí. Yautja preferují žít v horké a vlhké atmosféře, která je bohatá na dusík, jejich dýchací orgány jsou však velice podobné lidem a umožňují jim strávit v klasické pozemské atmosféře bez problémů několik dní. Dokáže také zadržet dech na několik minut pod vodou. Yaujta je odolný vůči horku (například ve vařící vodě vydrží bez problémů pět minut), nepopálí ho ani kov do teploty 120 stupňů a neublíží mu elektřina ani radiace. 
Predátor je velice silný a vyspělý humanoid.  Je asi 2 metry vysoký a jeho krev zeleně světélkuje. Ačkoliv jde o humanoida, je podstatně silnější a odolnější než člověk a je schopen např. odolat podstatně vyšší radiaci, která by člověka zabila. Predátoři se dožívají více jak 100 let. Ačkoliv snáší velmi nízké teploty lépe než-li lidé a nepotřebují speciální oblečení, preferují teplo a horké podnebí. Jejich vidění operuje především v infračervených částech elektromagnetického spektra. Atmosféra na jejich planetě není známá, ale mohou bez problémů dýchat vzduch na Zemi.
Postava a schopnosti
Příslušníci civilizace Yautja mají stavbu těla podobnou lidem. Chodí vzpřímeně po dvou nohách, mají úzké a krátké tělo, dvě ruce a mohutnou hlavu. Dosahují průměrné výšky okolo 2,5 metru a váhy mezi 110 a 140 kilo (ženy jsou překvapivě o něco větší a silnější). Mají svalnatou postavu, vzhledem ke svému fyzickému stylu života neobsahují jejich těla téměř žádný tuk. Jejich síla mnohonásobně převyšuje lidskou, dokáží se vymrštit bez cizí pomoci až do trojnásobku své výšky a přistát bez obav na svých nohou po pádu z desetinásobku své výšky. Barva kůže Yautja je špinavě žlutá s častými černými skvrnami, ty převažují se stoupajícím věkem Yautja. Krev je ostře zelená a fosforeskuje a je podobně jako lidská krev, založena na uhlovodících.
 
   
Hlava a smysly
Nejvýraznější částí těla je hlava. Na mohutné a široké lebce upoutají dvě věci. Dlouhý porost hlavy je na stranách spleten do širokých dredů (temeno porostlé není), které dopadají až na ramena. Unikátní jsou potom jejich krabí klepeta v místech, kde mají lidé koutky úst. Dvě dvojice (horní a dolní) vytvářejí mohutnou bradu, klepeta se rozevírají a uzavírají. Neslouží ovšem k porcování potravy, ale k vyjadřování nálady a pocitů, tedy v jistém směru obdoba lidské mimiky. Oči Yaujta jsou vpadlé hodně do očních důlků, barva je buď žlutá nebo zelená. Má se za to, že z hlediska smyslů fungují Yautja na stejném principu jako lidé, jejich čich nebo sluch ale mnohonásobně překračuje lidské vnímání. I tak rádi využívají cizí technologie, aby své smysly zbystřili (viz popis vybavené helmy).
Řeč a komunikace
Jednotliví Yaujta mezi sebou komunikují buď několika desítkami veskrze chrčivých frází, v boji však dávají přednost jednoduché a účelné hře těla (pokyvování, ukazování). Neznamená to, že se ale nedokáží inteligentně vyjadřovat, jejich zvukový analyzér dokáže bez problémů pochopit styl řeči ostatních civilizací a přizpůsobit je vlastní řeči. Nahrané vzorky však používají nikoli k přímě komunikaci, ale spíše k navnadění oběti během lovu.
Lov
Podstatou Yaujta je lov. Zatímco lidé se snaží obhospodařovat své majetky a rozšiřovat svojí moc, Yaujta loví a usídlení je jim cizí. Na způsobu a úspěchu lovu je postavena celá jejich společnost. Čím úspěšnější je muž při lovu, tím má větší šanci získat atraktivnější ženu. Yautja loví buď sám nebo ve skupinách (obvykle ve třech), není třeba dodávat, že samostatný lov je prestižnější a nebezpečnější. Systém lovení a následného kastovaní je velice specifický.
Yautja - muž/žena
Jejich vzájemné postavení a rozdělení úloh je velice striktní. Zatímco ženy se věnují výchově a starosti o rodinu, podstatou muže je pouze lov, ženy loví jen výjimečně. Od svého narození ženy prakticky neopouštějí rodinný kruh, vznikají tak mocné matriarchální klany, naproti tomu muži se pohybují v pokrevně nespřízněných klanech. Systém fungování je jednoduchý - „muži dobývají, ženy vládnou". Jak mužský, tak ženský klan mají vždy jednoho čelního představitele - alfa samce/samici, kteří představují nejuznávanější a respektovanou vládu.
 
Výchova
O způsobu navazování vztahů mezi muži a ženami toho není příliš známo, má se ovšem za to, že mohutnější a silnější ženy během namlouvacího rituálu své partnery hází vzduchem. Důležitou roli zde prý hrají feromony, které se díky rozvinutému čichu stávají ukazatelem připravenosti vzájemně mezi pohlavími. Žena obvykle porodí jedno dítě, systém fungování klanu je nastaven tak, aby v jednu chvíli nebyla březí více než jedna žena. Po narození se matky velice úzkostlivě starají o své potomky a učí je základním životním principům a bojovým technikám. Důležitým poznatkem je, že Yaujta nejsou ve svých vtazích monogamní.
Původ
O vzniku a historii Yautja toho není příliš známo. Ví se, že jejich civilizace vznikla zřejmě na planetě, kde se teplota na povrchu blížila sto stupňům a prostředí tvořily močály a pouště. Už od svého prvopočátku byl základem Yautja lov, mezi jednotlivými klany probíhaly zuřivé boje o nadvládu. Díky své uhlovodíkové podstatě ovšem také existuje teorie, že Yautja pocházejí ze Země okud prchli před mnoha desetitisíci lety. Dnes Yautja žádnou domovskou planetu nemají a cestují pouze na klanových lodí mezi jednotlivými světy a mateřskými základnami. Je velice pravděpodobné, že stojí za vyhubením či podrobením několika civilizací, od kterých převzali vybrané technologie.
Krev
Když se vždycky predátor zraní, nebo ho poraní vetřelec či člověk, vidíte pokaždé zelenou tekutinu. A ta tekutina je krev lovce. Zeleně světélkuje, představuje tak jednu z mála Achillových pat každého predátora. (Zajímavost) Ve filmech byla vyráběna z náplní chemického světla a lubrikantu na vodní bázi. (tuto metodu používají filmaři již od roku 1987).

 
Obecně - lovec
Predátor je velice silný a vyspělý humanoid. Je asi 2 metry vysoký a jeho krev zeleně světélkuje. Ačkoliv jde o humanoida, je podstatně silnější a odolnější než člověk a je schopen např.odolat podstatně vyšší radiaci,která by člověka zabila. Ačkoliv snáší velmi nízké teploty lépe než-li lidé a nepotřebují speciální oblečení, preferují teplo a horké podnebí.Jejich vidění operuje především v infračervených částech elektromagnetického spektra. Atmosféra na jejich planetě není známá, ale mohou bez problémů dýchat vzduch na Zemi.

Predátoři se rozdělují na 4 základní podskupiny dle pancéřování a tzv. zbraňových setů:

1. Predator

2. Assault Predator

3. Heavy Predator

4. Light Predator

 

Celá jeho kultura je založena na lovu a jeho schopnosti jsou přirozeně agresivní.Usiluje o trofeje ze svých obětí,o lebky.Jeho technologie ho vybavila pozoruhodnými zbraněmi i nástroji.Lov je pro predátory otázkou cti,kterou mohou získat při velkých úlovcích nebo také ztratit při své porážce,kdy se radši sami zabijí a pokud ne, jsou nuceni odejít do vyhnanství. Ze zásady cti tak neloví nebo nezabíjí tvory, které pro ně nejsou jako protivník hodnotní, jako např. těhotné ženy, děti, nemocní nebo jiní neozbrojení lidé. Je zřejmé, že predátoři mají mnohamilionovou historii, což dokazuje například záběr na jejich trofeje ve filmu Predátor 2, kde je k vidění lebka vetřelce, ale také Triceratopse (který na Zemi vymřel před 65 miliony lety) nebo člena rasy Space Jockey, jejíž loď havarovala na LV-426, kde jí objevila lidská posádka lodi Nostromo ve filmu Vetřelec. Jejich technologie se jíž celá staletí nadále nevyvíjí. A není zdaleko jasné, jestli ještě vůbec lovili lidi, když naše planeta měla apokalypsu (z filmu Vetřelec: Vzkříšení)
Jen si vyhledávejte informace, my stránku pořád upravujeme! (a náš kámoš Predátor taky!)


///////______---,,<<//;;; (Kdo je váš nejoblíbenější lovec ?)

Predátor (221 | 77%)
Vetřelec (65 | 23%)
Poslední příspěvky od uživatelů či návštěvníků

Posledně přidány a změny

Kdo je váš nejoblíbenější voják který se setkal s lovcem nebo vetřelcem?

Dutch (132 | 42%)
Mike Harrigan (31 | 10%)
Ellen Ripleyová (58 | 18%)
Alexa Woodsová (21 | 7%)
Royce & Isabelle (21 | 7%)
Elizabeth Shaw (14 | 4%)
Android David (16 | 5%)
Bishop (15 | 5%)
Meredith Vickers (8 | 2%)
 

,,Celtic z AVP odhazuje Vetřelce" 

TOPlist

predator icon  alien icon alien, egg icon
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one