Co jsou vetřelci zač?

Vetřelci - základní údaje:
Průmerná výška:
2,5 metrů
Průměrná váha: 60 kilogramů
Průměrný věk:

- dokážou vysoko skákat

- Fáze
- Historie

Vetřelci jsou zákeřní tvorové, které nikdo nemá rád. Až na Královnu, která je mimo jinak, jejich Matka. Ale o tom později...
Řeč a komunikace
Vetřelci nemají až tak moc velkou řeč. Nikdy sem je neviděl spolu komunikovat, tedy tak, abych to nějak pochopil. Narozdíl od lovců, mluví vetřelci jen se svým vůdcem, kterou je Královna. Z toho jak jsme jen mohli vidět, že jejich "Sssssss!" je náznak útoku, či smrti osoby, na kterou zaútočí (pokud jsem to správně pochopil).

Vetřelci mezi sebou dokážou komunikovat, avšak není známa metoda jejich neverbální komunikace. Královna je schopna bez vydání hlasu korigovat Drony alias dělnice hnízda nebo válečníky pro jeho obranu a to i na větší vzdálenost. Ve filmu Vetřelec: Vzkříšení byla schopna jejich řeč zachytit i Ellen Ripleyová, protože měla zkombinovanou svou DNA s DNA královny.

Původ
Nikdo doposud neví, odkud vetřelci pocházejí. Od lovců? Od nás? Či od neznámé rase, Tvůrců, kteří se objevili v Prometheus a v prvním Vetřelci? (jen cameo). Já bych řekl že ano. Už to, jak známe z prequelu Vetřelce, Tvůrci zřejmě vytvořili lidstvo, a dokonce i vetřelce. Ale jen moje teorie. Dotedˇ nikdo netuší, odkud se tyto tvorové vzali, rozhodně však víme, že vznikli společně (ne jako parta, ale asi ve stejném tisíciletí) s Predátory.
Způsoby útoků/zabíjení
Vetřelci mají různé způsoby zabíjení. Nejlépe se jim zabíjí ve tmě, kde by ledalaký člověk viděl. A zaútočí když o nečekáte. Prvním způsobem, je že vás čapnou, a pak vtáhnou do své kokony (ne koko*i ale kokony). Slizký organismus, ze kterého je těžké se dostat, tedy pokud nejste dostatečně silní. Druhým způsobem je, že ze své tlamy na vás vystrčí jeho jazyk, který vás tvrdě rafne do středu obličeje. "Jazyk" má vzhled jako normální vetřelec, avšak bez těla a končetin, pouze s hlavou a čelistí. Ale vetřelci neútočí jen ve tmě. Dokážou útočit i na dálku. V jejich těle jim proudí silná kyselina, která protrhnne snad všechno. Ze svého ocasu toto 'vyflusají' a snaží se vás zasáhnout. A posledním způsobem útoku, je klasika, svůj ocas. Svůj velice opořený ocas používají ze zad, když nemáte ani šajna, že za vámi někdo stojí.

Postava
Chodí po nohou a občas i po rukou, mají dlouhou hlavu, a malé tělo. Dosahují výšky 2, 5 metru a váhy 59 - 60 kilogramů. Nemají svalnaté tělo, jejich tělo vypadají jako vnitřek kostry normálního člověka (žebra).
Inteligence
Vetřelci nejsou příliš inteligentní. Nedá se to však říct o všech. I když, z poloviny této rasy mají IQ totálně v defektu. Ale jak jsem už říkal, nejsou jím všichni. Příkladem je vetřelec v prvním filmu (Vetřelec), který dokázal zabít polovinu posádky, a to samé i o vetřelci, který se objevil ve třetím filmu (Vetřelec 3).

Vetřelci se vlastně učí své dovednosti sami. Ihned poté, co vyleze jako Chestburster, a dorůstá, se díky prsotředím učí své znalosti, které pak využívá v boji.

Výchova
Vetřelce nikdo nevychovává. Hned poté, co se dostane z vajíčka, si hledá svou první obětˇ a přisaje se mu na obličej (jak už víme, facehugger). Poté co z dané osoby vyleze Chestburster, se vlastně vychovává sám. Nikdo mu v tom nepomáhá, nikoliv Královna či další dospělí vetřelci. Poté co se vyroste v dospělého jedince, pak poslouchá rozkazy Královny, pokud však jeho matka není v dosahu (např. ve Vetřelec), dělá si své rozhodnutí sám.

Ale jinak ne, jeho pointa výchovy je ta, že pouze musí vyzrát na dospělého vetřelce, a poté poslouchat matku (především).

Vetřelec - muž/žena
Všichni vetřelci, bez ohledu na to, na koho se jejich předchůdci (facehuggerové) přisajou, vždy to jsou muži. Vždycky. Dokonce i někteří zmutovaní vetřelci. Jedinou ženou z těchto stvůr, je Královna, matka těchto tvorů, která klade vajíčka. No a jak vlastně vzniká? Podle toho jak tipujeme, muži, tedy dospělí jedinci, kteří jsou velice inteligentní v boji, mohou přežívat mnoho let a za tu dobu, se z nich poté stávají ženy, tedy Královna. Tento proces je ale velice dlouhý než se to obyčejnému vetřelci stane. (zdroj: Armagedon - správce stránky).
Hlava a smysly
To nejvíce zajímavé na vetřelci je, jeho mohutná hlava, která dosahuje velké délky, které ani neumím spočítat. Na hlavě nejsou oči, nos ani vlasy. Na jeho konci jsou však pařáty, a poté to zakončuje k zad. Celá hlava (a i část zbytku těla) je leskle (někdy) černá. Pusou nebo spíše čelistí, která se vyskytuje ve vnitřku hlavy (jako u nás), vykazuje vetřelec své emoce, či chce tím něco namluvit. U tohoto stvoření slyšíme však jenom "Ssssss". Vetřelci používají své čelisti jen k zabíjení, nikoliv k potravě, jelikož tvor nejí. Jelikož nemají vetřelci oči, vnímají pomocé tepla, a sluchu.

 
Vetřelcovi úkoly
Kromě zabíjení lidí či lovců, mají vetřelci podstatnou věc a to: chránit svou matku - Královnu. Ta je pro ně nejdůležitější věc. Jejich podstatou je, že ji musejí chránit svým tělem, aby se jejich vůdkyně nic nestalo. Královna musí v té době klást vajíčka, aby přibili další vetřelci. Poté, co Královna ztráci svůj vejcovod, dává rozkazy svým "dětem", a ti poté zaútočí na nebezpečí okolo nich. To je jejich druhá podstatná věc - zabíjet na rozkaz. Bez královny, si vyírají vetřelci vlastní rozhodnutí.
Kyselina
Co jste si mysleli, že vetřelci proudilo v těle? No krev to rozhodně nebyla. Místo ní má velmi hustou kyselinu, kterou popřípadě používá jako zbraň. Vystřeluje ji ze svého ocasu. Je extrémně nebezpečná, jediná kapka na tělo lovce nebo člověka, spálí mu to uniformu. Když se vetřelec strefí do obličeje, je okamžitá osoba mrtvá. Má ji také zelenou, ale ne světélkující.
Jen si vyhledávejte informace, my stránku pořád upravujeme! (a náš kámoš Predátor taky!)


///////______---,,<<//;;; (Kdo je váš nejoblíbenější lovec ?)

Predátor (221 | 77%)
Vetřelec (65 | 23%)
Poslední příspěvky od uživatelů či návštěvníků

Posledně přidány a změny

Kdo je váš nejoblíbenější voják který se setkal s lovcem nebo vetřelcem?

Dutch (132 | 42%)
Mike Harrigan (31 | 10%)
Ellen Ripleyová (58 | 18%)
Alexa Woodsová (21 | 7%)
Royce & Isabelle (21 | 7%)
Elizabeth Shaw (14 | 4%)
Android David (16 | 5%)
Bishop (15 | 5%)
Meredith Vickers (8 | 2%)
 

,,Celtic z AVP odhazuje Vetřelce" 

TOPlist

predator icon  alien icon alien, egg icon
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one