Lodě a plavidla

Sestavovat lodě a plavidla z Vetřelců a Predátorů není moc snadné. Jejich lodě jsou vylepšené, zde máte lodě a plavidla. 


Standartní výbava (z Predárorů)
Dlouhý dolet - Lodě střední a vyšší třídy cestují na dlouhé vzdálenost bez nutnosti mezipřistání
Ochranné maskování - Pro vizuální obranu je určeno klasické „světlo-lámající" maskování
Nezachytitelné na radaru - Žádné klasické sledovací systémy kromě gravitačních senzorů loď nezachytí.
Falešné navádění - V případě útoku dálkově ovládané střely vypustí loď falešnou návnadu.
Turbonapájení - Jednorázové (1x za hodinu max) zdvojnásobení rychlosti a palné síly.
Vysoká ochrana - Cestování v jakémkoliv prostředí, v blízkosti slunce nebo ve vodě.
Dálkové ovládání - Na signál lovce je loď přiblížena či přímo lovce vyzvedne z povrchu.
Autopilot - Palubní počítač se stará o chod i během meziplanetárních cest.
Sebedestrukce - Buď klasická termonukleární nebo chemickou, která loď „rozpustí".
Radarový systém - Propracovaný systém proscanuje nepřátelskou loď do nejmenších detailů.

Mand'aca

Transportní loď je klasickým meziplanetárním cestovním prostředkem. Díky svým nemalým rozměrům není primárně určena pro přistávání na povrchu planety, ale v případě větších výsadků může být použita i pro cestu z orbitu na povrch. Klany lovců si přizpůsobují loď určitými unikátními detaily podle svého a s každou další generací se loď stává výjimečnější. Interiér plavidla respektuje zvyklosti klanu a je rozdělen do několika sekcí podle postavení ve společnosti. Čím výše je člen výše, tím obývá vyšší palubu. Ti nejzdatnější a nejvýznamnější mají právo si postavit vlastní loď. 

 
 

 

Jag´d´ja atoll

Mateřská loď sloužící v podstatě jako mobilní základna. Není určena pro rychlý meziplanetární transport či pro válečný střet s jinou civilizací, slouží především jako doky a dočasné ubytování pro určité množství transportních lodí. Matka všech plavidel opět respektuje rozdělení dle kast, zde samozřejmě v mnohonásobně větším měřítku, kapacitně dokáže v jednu chvíli pojmout až 500 pasažérů. Vedle klasické sociální vybavenosti obsahuje i zbrojírnu, prostory pro výcvik bojů či pro vzájemné pobavení. 
 

 

 

 

 
 

NER'UDA (Nave Capsule)

Standarní lod' určena pro rychlý výsadek jednotlivce.Není určena pro meziplanetární cesty,nedisponuje takovými zdroji ani technickými parametry,dokáže však svého pasažéra bez problémů dopravit na povrch planety či zpět na lod' kotvící na orbitu.Výsadková lod' obsahuje také zásoby pro predátora a samozřejmě i prostor pro případné trofeje.

 
 

 
- dále jsou tu Výsadkové moduly
 

 

Prometheus

Lod', patřící společnosti Weyland Industries. Velí ji Peter Weyland, popřípadě Meredith Vickers. Je velmi rychlá, a je vlastně podobně velká jako je lod' Nostromo. Jde o výzkumnou lod', která má vylepšené vybavení, a záchranné moduly (ale to mají snad každé lodě). Zřejmě však existuje jenom jedna, protože tahle lod' byla zničena při srazu s mimozemskou lodí.

 


Nostromo

Jedná se o nákladní vlečnou loď, třídy M, kterou vlastní společnost Weyland-Yutani. Skladovací prostor lodě pojme 20 milionu tun rudy. Délka lodi dosáhla 245 metrů a hmotnost přes 6×108 Newtonů (60 000 tun v zemské atmosféře). Loď měla zabudovaný desetiminutový autodestrukční systém, který měl posloužit při případném ukořistění vojenského nákladu, a který se dal během pěti minut od spuštění manuálně vypnout. Její záchranný modul se jmenuje Narcissus a pojme 3 osoby. Loď samotná samozřejmě měla mnoho sálů (jídelní, odpočinkový, …), kryogenní komory, mnohá skladiště, lékařské zázemí, ale např. i centrální počítačovou ústřednu. Většina jejích útrob, nicméně, byla bez kyslíku a tzv. život-podporujících systémů, neboť ty nebylo po většinu času třeba udržovat.

 

Vrak/Inženýrská lod'

Loď neznámého typu, věku a vybavení. Levá část ve tvaru kladiva je vysoká 160 m, pravá část potom 170 m. Centrální část má rozměry 35x45 metrů. Celková šířka lodě nepřesahuje 120 m. Je nalezena posádkou Nostroma na planetě Acheron (později LV-426) a v něm objeven nejdřív mimozemšťan s dírou v hrudi. V jeho dolní části se potom nacházejí první vetřelčí vajíčka. Ty se na palubu dostaly neznámý způsobem, rasa zvaná „Space Jockey" byla zřejmě vetřelci téměř vymýcena. 
Při erupci na LV-426 je poškozena jeho levá část, a proto pozdější kolonisté nezachytí varovný signál, kvůli kterému zde přistálo Nostromo. Na vrak narazí po letech obývaní i kolonisté z Headley´s Hope a má se za to, že loď je zničena při explozi termálního reaktoru v roce 2179.

 

Inženýrská lod'/Juggernaut (část lodi v minulosti)

Lod' neznámého typu. Je však jasné, že levá část ve tvaru kladiva je vysoká 160 m, pravá část potom 170 m. Jde vlastně o nákladní lod' mimozemských Inženýrů. Je jich více. Tahle obsahuje místo vetřelčích vajec, kovové válce, ve kterých jsou viry (černá bahna), které můžou jakéhokoliv nakazit, a i zabít. Každopádně má tahle lodˇ' také Space Jockeyho. Byla nalezena posádkou Prometheus, na Měsíci LV-223. Každopádně v něm byl Inženýr v hibernaci, byl však probuzen, a pak se chystal odletět s válci na Zemi. Byla však zneškodněna Lodí Prometheus. Lod' se nikam nedostala, a zůstala na planetě.

 

Narcissus

Malý modul z Nostroma je určen pro nouzové a krátké průzkumné lety, přesto je vybaven dvěma kryoschránkami a umožňuje dolet až 13 parseků. Narcissus je při váze 48 tun dlouhý 16 metrů, široký 20 metrů a vysoký 7,5 metru, což není nic moc, ale umožňuje pohodlný pohyb pro tři osoby. Má se 
za to, že na Nostromu byly dva takové moduly, ale jeden byl zničen.

 

UD4L

Výsadková loď určená k přistání na planetách s neznámým povrchem a vybavená vertikálním startem i přistáním. Nosnost je až 16 tun nákladu včetně taktického bojového transporteru APC. Modul obsluhují pilot a navigátor, je možné ji však navést i dálkově. Délka modulu je 25 m, výška 6 m a rozpětí křídel 12,6 m, váha potom 18 tun. Výsadková loď je opancéřována a může se zapojit do lehkého boje, především díky rychlopalnému kulometu a několika raketám, které nese.

 

Sulaco

Vojenská loď třídy Conestoga, postavená v roce 2169, pod správou armády, která je určena pro rychlý přesun mariňáků k misi, případně k převozu nákladu. Je proto zařízena velice prostě a ergonomicky. Hlavní operační část o délce více než 50 m je určena k provozu, přípravě mise a nakládání. Kromě kryoschránek a základních prostor se zde nenacházejí žádné další obytné místnosti, zbytek lodi pokrývá nákladní komory (v případě mise na LV-426 jsou zde uloženy výsadkové moduly a APC) a v zadní části poté motory. Loď je dlouhá 385 metrů, široká 50 a vysoká 85 metrů, váha je 78.000 tun. Pojme až dva tisíce lidí a dosáhne až 1,8 násobku rychlosti světla.

 

Patna

Vojenská loď, která dovezla člověka Bishopa a další vědce na Fiorinu 161. Patna je loď stejného typu jako Sulaco, tedy třídy Consenega. Tyto populární velkoobjemové lodi se přestaly vyrábět těsně po událostech z druhého a třetího dílu, tedy okolo roku 2180.

 

EEV-337

Plně automatický záchranný modul ze Sulaca je určen pro pět osob. Dokáže sám přesunout z mateřské lodě hibernované pasažéry během několika desítek sekund. Jeho dolet činí až 1,4 parseku, okamžitě po svém vypuštění zapne senzory a hledá možnosti k přistání. Teprve poté (či v případě akutního nebezpečí) jsou pasažéři probuzeni z hyperspánku. Délka modulu je 13 metrů, šírka 4,5 m (v širší „L" části potom 6) a výška necelé 3 metry. 

 

Auriga

Lékařská a výzkumná loď patřící pod USM (Spojené vojenské systémy). Vedle rozsáhlého vědeckého zázemí, umožňující například klonování, nese Auriga také vojenské systémy. Loď měří 3,7 km, je široká 0,7 km a vysoká 0,6 km (má se za to, že má více než 100 palub). Klasická cestovní rychlost 0,08 rychlostí světla, údaje o nadsvětelné jsou tajné. V případě nouzového stavu se loď automaticky nasměruje na mateřskou základnu, kterou je - Země. Auriga je spravována výkonným počítačem přezdívaným „Otec". V době, kdy došlo k naklonování Ripley se Auriga nacházela nedaleko Pluta a obývalo jí 42 vojáků a 7 vědců. Lodi velel generál Perez.

 

Betty

Betty je neregistrovaná komerční loď (falešné kodové označení V-Y-L-I-Ž-M-I) hmyzovitého tvaru. Disponuje velice silnými otočnými motory po obou stranách umožňující jí rychlé a snadné manévrování. Není příliš velká (44 metrů délka, 75 metrů šířka s motory, 20 metrů výška) a vejde se do ní jen několik lidí. Její stáří se odhaduje na více než dvě století, v chodu je udržovaná především díky neustálým opravám. Kapitáném lodi je Elgyn.

 
 

 

USM LIFEBOAT

Jestliže na mateřské lodi dojde k poplachu a vyhlášení evakuace, posádka se okamžitě přesunuje do doků a do těchto záchranných modulů. Ty jsou poté vystřeleny vysokou rychlostí od lodi do vesmíru. Modul z Aurigy pojme až dvanáct lidí. Kulovitý půdorys má průměr necelých 8 metrů, výska je 11 metrů a i s „ostny" dosahuje rozpětí 25 m.

 

USS Sephora

Je lodí stejného typu jako Sulaco a má za úkol vojenského transportu na orbitu jiné planety. Tuto lodˇ vyrobila společnost Weyland-Yutani. Byla zničena a zamořena vetřelci na Archeonu.

 

USS Marlow

Je to těžká vojenská lodˇ  stejné třídy jako Sulaco, ale opevněnější a silnější. Byla vška roztřelena predátoří mateřskou lodí na orbitě BG-360

Jen si vyhledávejte informace, my stránku pořád upravujeme! (a náš kámoš Predátor taky!)


///////______---,,<<//;;; (Kdo je váš nejoblíbenější lovec ?)

Predátor (221 | 77%)
Vetřelec (65 | 23%)
Poslední příspěvky od uživatelů či návštěvníků

Posledně přidány a změny

Kdo je váš nejoblíbenější voják který se setkal s lovcem nebo vetřelcem?

Dutch (132 | 42%)
Mike Harrigan (31 | 10%)
Ellen Ripleyová (58 | 18%)
Alexa Woodsová (21 | 7%)
Royce & Isabelle (21 | 7%)
Elizabeth Shaw (14 | 4%)
Android David (16 | 5%)
Bishop (15 | 5%)
Meredith Vickers (8 | 2%)
 

,,Celtic z AVP odhazuje Vetřelce" 

TOPlist

predator icon  alien icon alien, egg icon
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one