Časová osa - propojení filmových sérií

14. 6. 2013 - Téma: Časová osa - propojení filmových sérií
Podkategorie: Film - Pátek
Je pátek, den klidu (což se dá říct i o neděli ale co). A my vám přinášíme tématiku, abyste se nenudili, časová osa, propojení filmové série, Vetřelec, Predátor a AvP. Budeme pár chvílí probírat, co je všechno spoli propojené, a také najít pár chyb v č. ose. Všechen příběh, začíná ve filmu Prometheus, kde (Obětní) Tvůrce vytváří lidstvo. Poté to pokračuje ve filmové sérii Predátor. V prvním filmu, to začalo návštěvou predátora na Zemi, kde bojuje s velitelem Dutchem, který ho samozřejmě porazí. Ale přežije atomový výbuch, v sebedestručním zařízení lovce. CHYBA!, každý lovec má toto zařízení, ale výbuch je tak velký, že by nepřežil nikdo (jak to vidíme v AvP). Poté příběh pokračuje v Predátorovi 2, kde pěkné město L. A. navštíví další lovec, který si tam jen tak pro zábavu zabije pár lidí. A ano, samozřejmě že ho hlavní postava porazí. Jako vždycky. Tentokrát do byl poručík Mike Harrigan. Poté je pokračování ve filmech AvP, a AvP 2, kde se v prvním dílu dozvídáme, že Predátoři přicházeli na Zemi každých 10 let, aby hráli jejich jedinečnou hru: s Vetřelci a lidmi. Vetřelci byli před mnoha lety vytvořeny kdo ví jak, ale my víme, že už s nimi měli spory lovci. A my jsme byli jak dobytek. Dále to pokračuje v AvP 2, kde se vetřelci vrhnou na povrch Země, a vypukne totální peklo. CHYBA! je však v tom, že si ti režiséři (Colin Strause a Greg Strause) neuvědomili, že tím do (současné, filmy AvP se odehrávají v moderní době) historie lidstva, tohle zapíše, že se na povrch dostali takové stvůry jako jsou vetřelci. A ve filmu Vetřelec (od Ridleyho Scotta), jsou členové posádky Nostromo, kterou vede Weyland Yutani, zděšeni, že objevili novou rasu. Myslím, že nejsou tak blbý, přece někdy museli slyšet že se před mnoha lety, dostali na povrch vetřelci. Fakt nevím, jak to zamýšleli....snad to nějakým pozdějším způsobem vysvětlí. Jdeme dál. Příběh zakotvuje ve filmu Predátoři, kde se pár super zabijáků z našeho světa, objeví na planetě nejmocnějších zabijáků - lovců. Tam se zabijáci pěkně zapotí, a přežijou jen dva, kteří pak chtějí vyhledat cestu domů. Dál příběh pokračuje v daleké budoucnosti, ve filmu Prometheus (prequel filmu Vetřelec), kde se nacházíme v r. 2089 a jehož režisér Ridley Scott nás chce seznámit se stvořením vetřelce. Za tu dobu co film vidíme, že facehuggery, vetřelce předcházeli velice jiné stvůry. A na konci filmu také vidíme, že obří facehugger, se přisaje na Tvůrce, a z toho pak vyleze ne chestburster, ale rovnou vyvinutý vetřelec, s jinou podobou. Takhle asi vypadal první vetřelec. CHYBA!, no ale Scott si asi neuvědomil, že vetřelci byli vytvořeni už před Kristem, takže nevím, co nám tímhle filmem chtěl dokázat. Události mezi filmy Prometheus a Vetřelec to nevysvětlilo.

No, snad to vysvětlí pokračování (Prometheus 2 či Paradise). No a ted´ se vydáme do velmi daleké budoucnosti, do série Vetřelec (Prometheus patří sice do série taky, ale prequelové). Tam se setkáváme s hlavní postavou série, Ellen Ripleyovou. Už v prvním filmu vidíme, jak jsou členové posádky vyděšeni, že byla objevena (CHYBA!) nová rasa (která se už mimochodem objevila před 100 lety). A jediná Ripleyová přežijí všechen noční můru, co tahle potvora, dokáže. Ripleyová po celou sérii má potíže s touto s***kou, a vždy ji poráží a nemá ji (a kdo jo) nikdo rád. Ve Vetřelci 3, se tahle potvora objeví znovu, ale tentokrát jako smysl psa. Ripleyová ho sice poráží, ale má i v sobě vetřelce, a jediným rozhodnutím je smrt. Ve čtvrtém filmu, postavu naklonovali a označili jako Ripley č. 8. Ta ale namísto nenávidění téhle mrd*y, naopak miluje. Ale nakonec přistoupí na správnou věc, a vetřelce zabije. No, ale co se mezi těma událostma mezi filmy, Vetřelec, Vetřelci, Vetřelec 3 a Vetřelec: Vzkříšení, stalo s naší milovanou Zemí? Apokalypsa. Netuším jak, ale vidíme z vynechané scény Vetřelce 4, svět je naprosto v totálním konci. Takhle skončí Země, po 200 letech. Tak to lovci mají útrum, protože na Zemi už žádnýý lidský život nenajdou. Tedy, pokud lovci nevyhynuli, a stále žijí na ohledných planetách v r. 2381. Na to samé se můžu zeptat i na Tvůrce, jestli vůbec v tomhle roce ještě žijí, nebo dokonce vyhynuli už před filmem Vetřelec? (jak jsme mohli v filmu vidět, jeden z Tvůrců tam byl, avšak mrtvý) No, na tyhle otázky, asi odpovědˇ neuslyšíme (ani nepřečteme).

A jako bonus, vám také dávám informaci (která michodem je jako náznak v AvP 2), že Tvůrci (Space Jockey), a Predátoři měli proti sobě také spory, ale lovci momentálně vždy vyhrávali.


- psal Davides (Phoenix-D)
Jen si vyhledávejte informace, my stránku pořád upravujeme! (a náš kámoš Predátor taky!)


///////______---,,<<//;;; (Kdo je váš nejoblíbenější lovec ?)

Predátor (221 | 77%)
Vetřelec (65 | 23%)
Poslední příspěvky od uživatelů či návštěvníků

Posledně přidány a změny

Kdo je váš nejoblíbenější voják který se setkal s lovcem nebo vetřelcem?

Dutch (132 | 42%)
Mike Harrigan (31 | 10%)
Ellen Ripleyová (58 | 18%)
Alexa Woodsová (21 | 7%)
Royce & Isabelle (21 | 7%)
Elizabeth Shaw (14 | 4%)
Android David (16 | 5%)
Bishop (15 | 5%)
Meredith Vickers (8 | 2%)
 

,,Celtic z AVP odhazuje Vetřelce" 

TOPlist

predator icon  alien icon alien, egg icon
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one