Prometheus: Nejčastější otázky a jejich odpovědi

12. 6. 2012  - Prometheus: Nejčastější otázky a jejich odpovědi
Podkategorie: Film  -  Úterý

Je po premiéře filmu Prometheus, a každý si klade otázky na nezodpověděné časté kladné otázky z filmu. Dávejte si však pozor na spoilery, ti kteří ještě neviděli film!

Co měla znamenat úvodní scéna?
Podle Ridleyho Scotta planeta z úvodu Promethea může i nemusí být Země a je to vlastně i fuk. Důležité je, že Tvůrce (Inženýr) vypitím černého lektvaru obětoval svůj život, aby mohl vzniknout nový. Samotný proces sebeobětování je ve filmu vůbec hodně důležitý.
 
Proč David dal do pití Hollowaye virus?
David je sice zvědavý, ale nemá emoce, takže jedná jako stroj (něco podobného jako Terminátor) a dělá permanentě výzkum pro Petera Weylanda. Chtěl vědět, co s Hollowayem virus z válce udělá, ale dal mu ho do pití až po jeho "svolení" (chápete?). Před tím se ho zeptal, jestli by byl ochotný udělat cokoliv, aby získal odpovědi na své otázky a výzkumu. Holloway na to odpověděl, ano. David si to tedy vyložil po svém.
 
 
Proč se pokoušeli Inženýři zničit lidstvo?
Inženýři lidstvo stvořili a v minulosti se ho snažili usměrňovat, lidstvo však zklamalo a udělalo něco moc zlého. A to něco se podle filmu stalo zřejmě před 2000 lety. Asi tedy jde o ukřižování Ježíše Krista, který byl podle všeho sám takovým "Tvůrcem". Lidstvo začal dělat prostě takový "nepořádek", a k tomu ukřižovali Krista, což velmi Inženýry dost naštvalo.
 
Proč virus udělalo z Hollowaye monstrum?
Ten černý virus (nebo bahno nebo co) nejen vytváří život, ale umí ho i přetvářet podle charakteru bytosti, se kterou přijde do kontaktu (např. do Inženýra). No a po zabití Ježíše lidstvo ukázalo, že je ochotné ubližovat ostatním pro své vlastní zájmy, a proto z něj udělalo takovou bytost, kterou se stala. Holloway tušil, že se stane něco zlého, a tak se nechal zabít.
 
 
Proč Elizabeth měla a porodila chobotnici?
Elizabeth nemohla mít ještě děti, když byla teprve ve 3 měsíci, ale zjistila, že nebude mít obvyklé dítě, řečeno, že její dítě bude mimozemské, což má být podle režiséra Scotta další odkaz z Bible. Potvrzuje to i fakt, že děj se odehrává o Vánocích. Bohužel opět zasáhla lidská povaha - zatímco u Inženýrů by se nová bytost hodila, s pomocí viru z válců a obětování dalších pomáhají k životu ostatním, u člověka půjde o mimozemskou nebezpečnou potvoru, která chce jiným ubližovat.
 
 
Co řekl David Inženýrovi, že ho to tak naštvalo?
No, tady je to nejasné, jelikož žádná lidská bytost neumí po"Inženýrsky". Každopádně Inženýrovi řekl David, to co Weyland chtěl - nesmrtelnost. No, ale Inženýr nebyl zrovna nadšený z příchodu lidí, proto urval Davidovi hlavu, a zabil členy posádky Prometheus.
 
Proč byla lékařská komora nastavena pro muže?
Původně patřila Weylandovi.
 
 
Je planeta z filmu Prometheus stejná jako ta z filmu Vetřelec?
Ne. Planeta, která se nachází v Prometheusovi není úplně stejná jako v prvním Vetřelci. Oblast planety je úplně jiná, než v původním filmu, což znamená (čistě jasně) že ta potvora na konci filmu není Královna.
 

 

 
 
Je ta "chobotnice" něco jako součást k Prometheovi?
Je jasné že se režisér a další z filmu inspirovali bohem Prometheem. Ale jak už jsem psal, ta potvora (chobotnice) s pomocí viru z válců a obětování dalších pomáhali Inženýři k životu ostatním, u člověka půjde o mimozemskou nebezpečnou potvoru, která chce jiným ubližovat." Myslím, kdybychom tu chobotnici podívali z jejího pohledu, může vypadat podobně jako...no podívejte se sami.
 

- psal Davides (Phoenix-D)
Komentáře
Jen si vyhledávejte informace, my stránku pořád upravujeme! (a náš kámoš Predátor taky!)


///////______---,,<<//;;; (Kdo je váš nejoblíbenější lovec ?)

Predátor (221 | 77%)
Vetřelec (65 | 23%)
Poslední příspěvky od uživatelů či návštěvníků

Posledně přidány a změny

Kdo je váš nejoblíbenější voják který se setkal s lovcem nebo vetřelcem?

Dutch (132 | 42%)
Mike Harrigan (31 | 10%)
Ellen Ripleyová (58 | 18%)
Alexa Woodsová (21 | 7%)
Royce & Isabelle (21 | 7%)
Elizabeth Shaw (14 | 4%)
Android David (16 | 5%)
Bishop (15 | 5%)
Meredith Vickers (8 | 2%)
 

,,Celtic z AVP odhazuje Vetřelce" 

TOPlist

predator icon  alien icon alien, egg icon
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one