Planety/rasy

6 hlavních filmů - a 5 hlavních planet. Acheron (LV-426), Fiorina „Fury" 161 a, samozřejmě Země. Dále jsou tu i rasy Predátorů, které jsou pod planetami ze ságy Vetřelců. Ačkoli další literatura zmiňuje mnoho dalších planet vytvářející unikátní vesmír, podívejme se podrobně pouze na tyto 5 nevídaných planet, které hrály hlavní roli ve filmech. Jsou tu i rasy, snad nemusím ani vysvětlovat, co to znamená.
Acheron (LV-426)


Jeden z dvou měsíců čtvrté planety v systému Zeta II Reticuli o průměru 1200 km. Jeho atmosféra je složena z 85% z dusíku, 10% argonu a 5% neonu, gravitace je na 0,86 zemské. Doba otočení kolem své osy trvá 2 hodiny, okolo planety tento měsíc oběhne každých pět dnů.

V roce 2122 zde přistává (velice tvrdě) Nostromo, aby prozkoumalo signál vycházející z planety. Nachází vrak mimozemské lodi a v ní vajíčka vetřelců. V polovině 22.století zde dochází k velké vulkanické činnosti, erupce sopky částečně poškodí vrak mimozemské lodi. Ačkoli je povrch planety veskrze nehostinný, nerostné suroviny jsou zajímavé pro lidstvo. Je proto rozhodnuto o vybudování kolonie nazvané Hadley´s Hope, kde zhruba 70 rodin v průběhu 20 let s pomocí atmosférického procesoru vyrábí novou dýchatelnou atmosféru.
Kolonie je rozdělena na čtyři patra. V druhém nadzemním patře se nacházejí kanceláře, lékařské a vědecké laboratoře a kontrolní středisko. V prvním nadzemním patře jsou to potom obytné a komerční prostory pro obyvatele. V prvním suterénu jsou sklady a a konečně v druhém suterénu jsou obslužné chodby a také zásoby vody. Zhruba kilometr a půl od kolonie se nachází termální reaktor zhruba o 30 patrech. V roce 2179 dochází k dalšímu incidentu, když místní kolonisté objeví vrak lodi. Kolonie Hadley´s Hope, čítající v té době 158 lidí, je téměř vymýcena. Na pomoc přilétá vojenský tým, který zde svede tuhý boj s Vetřelci. Po výbuchu termálního reaktoru je kolonie a přilehlé okolí zcela zničeno.
Země


Třetí planeta Sluneční soustavy, domov lidí. Její průměr je 12.756 km. Kolem Slunce oběhne jednou za 365 dní, den (otočení okolo své osy) trvá necelých 24 hodin (NASA).
Země je základnou společnosti Weyland-Yutani, Spojených vojenských systémů a dalších souvisejících organizací. Komunikační středisko pro mezihvězdné lety se nachází na Antarktidě. Důležité vesmírné doky jsou na Šalamounových ostrovech. Pro lepší obslužnost a zásobovní mezihvězdných letů je v průběhu druhé poloviny dvaadvacátého století vybudováno na orbitu několik stanic (s umělou gravitací) sloužící jako nákladové překladiště a pozorovací střediska. Vetřelci se na Zemi dostali poprvé při souboji s další mimozemskou rasou, Predátory. První registrovanému setkání bylo zaznamenáno na Antarktidě, kdy bojovali s místní základnou lovců -Predátorskou pyramidou. Má se za to, že obě rasy navštěvovaly Zemi během celé její historie a především predátoři pomohli formovat některé civilizace. O aktivitě vetřelců a také predátorů byla zřejmě obeznámena již v 21. století armáda a také soukromá společnost Weyland Yutani.

Fiorina 161 (Fury)

Nehostinná planeta obíhající okolo dvou sluncí v sektoru Neroid za Vnějším prstencem. Rotace okolo své osy trvá přibližně deset dní. Planeta je veskrze nehostinná, na jejím povrchu jsou tmavé oceány, jsou zde prudké bouře a v noci zde klesají teploty až k -40 stupňům. Velkým problémem jsou především vši. Planeta má dýchatelnou atmosféru. Dříve byla Fiorina využívaná pro těžbu těžkých kovů (především olova). Po vyčerpání zásob bylo zařízení přeměněno na věznici pro nejtvrdší vězně. Kapacita je několik tisíc, v době havárie Ripley se zde nacházelo pouze 22 vězňů (a 3 další lidé). Vězni udržují v chodu zařízení a věnují se meditaci. Na základně nejsou žádné zbraně ani jiná technika s výjimkou primitivního komunikačního počítače Iris.

Herní planeta


Rasa plná predátorů na jakési dvě kasty, jež se navzájem nemají moc v lásce. Tato rasa je určena pouze pro ty nejvíce ex-zabijáky na světě. Jinak, tomto případě zabijáky. Hlavním vůdcem této planety, je Berzerker Predator, tato planeta se poprvé objevila ve filmu ,,Predátoři". Není známo, jak se tam lidi dostávají, je však jistý, že je na jejich rasu poslali lovci. A pak je loví jako zvěř. A přežijí jen ti nejlepší z nejlepších.

Solar

E143.jpg

Výstřel z Yautja Prime

O této planetě víme moc málo. Zatím jsme ho mohli vidět pouze ve AVP 2. Na planetě je jasně vidět, že tam mají lovci spoustu pyramid, nikoliv, tam jsou i v pozadí lesy. Není to ale až moc vidět. Vůdcem planety je Elder (král lovců). Je vlastně domovská planeta lovců (predátorů), s nejmodernějšími přístroji, a je těžký ho vyhledat. Tedy, jaký blázen by to hledal, aniž by nevěděl, že by ho lovci stejně zabili.
Space Jockey
Neznámá rasa, ale je určitě jasné, že nás stvořila. Nebo přesněji ti, co mezi tuto rsau patří, Tvůrci. Mají moderní a nebezpečné zbraně, je to taky rasa, která zřejmě vytvořila i vetřelce. Především kdysi válčila s rasou predátorů, kteří je poráželi. Jejich domovská planeta je plná Tvůrců/Inženýrů. Tato rasa také nenávidí lidstvo.


Proteus

Normal Egg Silo I

Proteus nebo podle vědců A6-454 je domovská planeta xenomorphů. Ano, čtete správně. I vetřelci mají svou planetu. I když známe vetřelce s černou kůži, na planetě se objevují i jiné druhy xenomorphů. Planeta také obsahuje druhy tvor, jako jsou létající škorpion, Darphojin, Dilagon, Herbivore a v posledním případě Xenomorphové. Nebylo známo, jak se xenomoprhové dostali na jiné planety, předpokládá se, že na planetu přijeli Predátoři, kteří vejce vzali i pár xenomrphů. Poté začli jejich lovící hru, na které používají xenomorphy. Planeta zahrnuje pouště, lesy, hory, savany a dokonce i oceány. Povrch planety se neuvěřitelně nejvíc podobá planety Acheron (LV-426), kde jsou veliké deště, a chladné podnebí. Vládcem je samozřejmě Královna.

LV-223
cca před 2000 lety, na planetě Tvůrci vytvořili chrám, a zahajili plán vyhladit lidstvo. Avšak během toho se něco zvrtlo a Tvůrci tam zahynuli. A jen jeden se tam uložil do hyperspánku. V roce 2093 se tam vypraví skupina archeleogů a dalších lidí na prozkoumání. Posádka jménem Prometheus, vedená přísnou Meredith Vickers vstupuje do chrámu a tam naleznou hlavu zemřelého Tvůrce. Avšak zanedlouho se tam dva členové ztratí. Jeden z nich tam nalezne "Cobra-Huggera", který jednoho zabije a toho druhého spálí svou kyselinou. Po všem, co se tam odehrálo, se Tvůrce z hyperspánku probudí a chystá se svou lodí jménem Juggernaut odletět na Zemi. Avšak mu v tom zabraní lodˇ Promeheus a jeho plán nevyjde. Tak se rozhodne zabít přeživší, která tam je. Ta ho však překvapí stvořením jménem Trilobite který Tvůrce pěkně dá na prd*l.

LV-223

Planeta byla zrekonsruována Tvůrci, kteří tam měli však jen jeden chrám, a pár svých lodí, které se ukrývali pod zemí. Není poté známo co se dělo dál (ve filmech Vetřelec atd.), ale pravděpodobně, planeta zůstala neobytná.

Super Predators
Yautja rasa, která je o mnohem silnější, než Jungle Hunters. Mají také moderní zbraně jako normální lovci, ale jen o trochu vyspělejší. Při útoku na svou zvěř, vyvolávají strach a paniku, aby své kořisti téměř zastrašili, a tím se je lépe lovili. Super Predátoři se neřídí podle normálních tradic Yautja, nejde jim o čest, ale prostě o zábavu zabíjení. Vylepšují tak svoje znalosti a sebe, a proto při jejich unášení berou jen ty nejnebezpečnější. Dosud jsme mohli potkat jenom tři Super Predátory, jsou to: Berzserker Predator, Falconer a Tracker Predator (Flusher).

Planety/rasy z her
BG-386
BG-386 je svěží planeta v neznámém kraji prostoru. Je to domov pro kolonii Prospect Freya, stejně jako značné Weyland-Yutani výzkumné zařízení zřízeného kolem rozsáhlé zříceniny Yautja na planetě. To je hlavní nastavení z hry Aliens vs Predator (2010). Planeta byla poprvé kolonizována Yautja, kdo používal to jako posvátný lovecký revír, kde by se chovat a stonek Xenomorphs. Starověké ruiny Yautja vrh naší planety džungle oblasti, střed, kolem velké podzemní pyramidy, která se stala předmětem Weyland-Yutani výzkumu. Stejně jako pyramida na Bouvetův ostrov v Antarktidě, byla stavba na BG-386 používá Yautja jako lovecký revír, kde se mladí bojovníci krve by se mohly projevit na jejich starší kolegové by Skolení Xenomorphs a vydělávat značku čestný bojovník. Aby bylo možné tyto Xenomorph lovy, starobylé Xenomorph královna, známý jako Matriarch, byl v zajetí uvnitř a slouží k laickým vejcím chovat cizinců.

Pravděpodobně Predátoři používají unesené hostitele, jako BG-386 podporuje žádné vhodné domorodé formy života. Soudě podle extrémní věku Matriarch, honitba byla stará a byl v použití pro tisíciletí. Zůstává nejasné, zda planeta byla trvale obýván Yautja nebo když navštívil pouze při lovu, ale v době, Weyland-Yutani usadil a začal terraformování BG-386 Yautja ruiny na planetě byl opuštěný stovky ne-li tisíce let. Zdánlivě byla kolonie Prospect Freya nastavit těžit rozsáhlé zdroje obsažené v kůře planety. Ve skutečnosti to byla jen zástěrka pro stavbu velkého Weyland-Yutani zařízení uprostřed trosek, která provedla výzkum v Yautja a Xenomorphs, z nichž několik bylo rychle odchovaní v zajetí z obnoveného Matriarch. Matriarch brzy uprchl a založil úl VÝHLED Freya rudy rafinérie. Tento incident vedl k zavedení Colonial Marines na BG-386, stejně jako skupina elit Yautja, kteří hledají skupinu mladých Bloods, kteří šli tam chybí jako výsledek.


Nakonec, kolonie výzkumné laboratoře a většina starobylých ruin byl zničena Yautja Self-Destruct zařízení. To je neznámo jestliže Yautja bude i nadále používat planetu pro lovecké Xenomorphs po tomto výbuchu.
LV-1201
Z oběhné mléčné dráhy, se jeví LV-1201 jako neživý pouštní svět. Ačkoli jsou některé části rozsáhlé skálami, velká část planety je pokryta lesy, džungle a dokonce i oceány. Na povrchu často cloumají hurikány a silné věty. Moře planety jsou nesmírně žíravé a smrtící, i pro naše xenomorphy. Avšak tu jsou i moře, které není tak smrtící. Na planetě ale žijí i zvířata. Mezi nimi patří např. "Buhlags" nebo chameleony. LV-1201 je nesmírně podobná Zemi, s vyjímkou na smrtící moře. V různých dobách byla planeta kolonizována Tvůrci, Predátory, Vetřelci a v posledním případě lidmi.

   LV1201

Jen si vyhledávejte informace, my stránku pořád upravujeme! (a náš kámoš Predátor taky!)


///////______---,,<<//;;; (Kdo je váš nejoblíbenější lovec ?)

Predátor (221 | 77%)
Vetřelec (65 | 23%)
Poslední příspěvky od uživatelů či návštěvníků

Posledně přidány a změny

Kdo je váš nejoblíbenější voják který se setkal s lovcem nebo vetřelcem?

Dutch (132 | 42%)
Mike Harrigan (31 | 10%)
Ellen Ripleyová (58 | 18%)
Alexa Woodsová (21 | 7%)
Royce & Isabelle (21 | 7%)
Elizabeth Shaw (14 | 4%)
Android David (16 | 5%)
Bishop (15 | 5%)
Meredith Vickers (8 | 2%)
 

,,Celtic z AVP odhazuje Vetřelce" 

TOPlist

predator icon  alien icon alien, egg icon
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one