Společnosti

Weyland Yutani (dříve jako Weyland Industries)

,,Budujeme lepší světy"  - slogan společnosti
 
 

Společnost založena milionářem Charlesem Bishopem Weylandem koncem 20. století, po jeho smrti (od Scara) převzala otěže japonská miliardářka Yutani. Nejprve se prosadila jako komunikační společnost, své impérium brzy rozšiřovala. V polovině 22. století dosáhl její rozmach vrcholu a stala se obrovskou nadnárodní korporací úzce napojenou především na armádu. Společnost se vyznačuje tím, že se neostýchá využít jakékoliv příležitosti, aby tento vesmírný organismus získala.
Weyland-Yutani (nebo Corps či Industries) je hlavní společnost celé ságy Vetřelec i AvP. Společnost vyhledává mimozemské tvory či jejich pozůstatky, proto vždy když je nějaký mimozemský náznak vyšlou posádku, a vždycky to dopadne špatně. A ti kteří přežijí se bud' zblázní či zmizí. 

Koloniální Mariňáci (US Colonial Marines Corp)

 
         

 

Vojenská sekce založena v roce 2101 Národní bezpečnostní agenturou (NASA). Ačkoli o pouhé tři roky se státy severní, střední a jižní Ameriky spojují, tato armádní divize zůstává čistě záležitostí USA. Je určena pro obranu Země a přidružených kolonií, logicky se tedy nasazuje pouze ve vesmírných misích. Rekrutování dobrovolníků probíhá ve všech směrech a členy této profesionální armády se mohou stát kupříkladu i vězni. Mariňáci jsou vybaveni nejmodernější technikou, od rychlých vesmírných lodí, přes obrněné transportéry či výsadkové moduly a různými zbraněmi konče. Výhradním dodavatelem této technologie je Weyland-Yutani. V době svého největšího nasazení, tažení „Tientsin" slouží v řadách více než 240.000 mariňáků. Komando, které je zobrazeno ve Vetřelcích, se jmenuje „Bug Hunt" a je určeno speciální pro nasazení proti neznámým nepřátelským rasám. Vycvičení vojáci mají sice vlastního seržanta, ale velení celé akci podléhá vyšší šarži, která je dosazena z klasické vojenské akademie.

Spojený Vojenský Systém (United System Military)


V 24. století se lidstvo rozšířilo bez větších konfliktů do různých koutů vesmíru, byly všechny armádní systémy, ať už čistě pozemské nebo meziplanetární (USCM např.) sloučeny do jednoho. Náplní armády je samozřejmě stále ochrana lidstva na planetách, větší pozornost je ovšem věnována výzkumu, především v oblasti biochemických zbraní. Po úpadku společnosti Weyland-Yutani přebírá armáda některé její aktivity, konkrétně potom v zájmu získat živý vzorek Xenomorfa/Vetřelce.

Extrasolární koloniální správa (Extrasolar Colonisation Administration)

Tato společnost rozhoduje o prozkoumávání a případném osídlení nově objevených světů. V případě kladného rozhodnutí přiděluje obchodní licence na provozování kolonií a výrobě umělé atmosféry.

Kontrolní Komise: Mezihvězdná obchodní komise (Interstellar Commerce Comission)


Kontrolní úřad pro fungování obchodu mezi jednotlivými planetami a vesmírnými systémy. Spolupracuje úzce s jednotlivými komerčními společnostmi zajišťujícími přepravu nákladu obvykle směrem k Zemi. Pokud dojde k problému, ustanovená vyšetřovací komise prozkoumává celý případ a má oprávnění k odnětí statusu cest do vesmíru. Objevil se v první ságy Vetřelec. Pracuje tam i Ellen Ripleyová.
 
Kolonie Frey
 
 
Je to kolonie na vnějších prstencích a je spravovaná Weyland-Yutani Corp. Tato kolonie se spíš zaměřuje na lékařský výzkum a archaologii. Nachází se na BG-360.
 
Weyland Commando
 
 
Bylo vytvořeno pro obranu a silný zásach na koloniích. Jsou totéž i androidi, ale se schopností neviditelnosti jako Predátoři (lovci).

Weyland Corporation
 
,,Budujeme lepší světy" - slogan společnosti
 

Weylandcorp

 
 
Společnost založená Peterem Weylandem. Weyland Corp se brzy stala první společností v dějinách, co utržila 100 miliardy dolarů, když vyhrála 5 akcí. Ale krom toho měla společnost i své protivníky, mezi nimi byla např. Yutani Corporation, která společnost žalovala za patentovou sérii andorida Davida. Weyland Corp znovu vyhrála a měla od Yutani Corpu pokoj. Weyland Corp byl zapsán v historii jako největší tržní společnost na světě, což se ostatním společnostem nedařilo. Společnost také vytvořila první dýchatelnou atmosféru mimo naši Zemi, byla to planeta GJ 667Cc. Po tomhle, společnost chtěla vyhledat i další planety, mezi nimi byla i LV-426. Americká vláda později najala Weyland Corp, aby vytvořila Koloniální mariňáky. Někdy po či během projektu Prometheus, Yutani Corp se spojila či koupila Weyland Corp, čímž vzniká nová společnost - Weyland-Yutani Corporation.
Jen si vyhledávejte informace, my stránku pořád upravujeme! (a náš kámoš Predátor taky!)


///////______---,,<<//;;; (Kdo je váš nejoblíbenější lovec ?)

Predátor (221 | 77%)
Vetřelec (65 | 23%)
Poslední příspěvky od uživatelů či návštěvníků

Posledně přidány a změny

Kdo je váš nejoblíbenější voják který se setkal s lovcem nebo vetřelcem?

Dutch (132 | 42%)
Mike Harrigan (31 | 10%)
Ellen Ripleyová (58 | 18%)
Alexa Woodsová (21 | 7%)
Royce & Isabelle (21 | 7%)
Elizabeth Shaw (14 | 4%)
Android David (16 | 5%)
Bishop (15 | 5%)
Meredith Vickers (8 | 2%)
 

,,Celtic z AVP odhazuje Vetřelce" 

TOPlist

predator icon  alien icon alien, egg icon
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one