Vybavení lovce

Narozdíl od vetřelců potřebují naši milovaní lovci vybavení. Ať už se jedná o zbraně nebo o svou vlastní protekci. Zde naleznete zbraně a další věci, které by lovec s sebou měl mít u sebe.
 Čerpali jsme především z AvPGalaxy a AliensWiki.
Ovládací panel
Je umístěn na zápěstí. Díky tomu může lovec přepínat mezi obrazové snímače, teploty, palné zbraně, ovládání maskovacího obleku a aktivování sebedestrukčního zařízení.
 
Disk
Napájen vlastním zdrojem, rotaci a zaměření řídí interní počítač. Zbraň se automaticky vrátí do jako bumerang. Pokud se však zasekne v určitém materiálu, lze stisknutím tlačítka disk vrátit zpět k vlastniteli.
 
Plazma
Zbraň, která je upevněná (především) na levém rameni. Obsahuje plazmové i energetické střely. Existují i případy, které umožňují vystřelit i raketomet. Uvedení do chodu se provádí v ovládacím panelu, zatímco zaměřování se dělá v helmě. Dokáže vystřelit ve velké dálce, ale v takových případech je menší pravděpodobnost, že bude trefa. Každopádně se jedná o jednu z nejmocnějších zbraní, kterou lovec používá v boji. Na druhou stranu se zbraň dá snadno zneškodnit.

Vrhač sítě
Umístěný na zápěstí a po aktivaci vypustí k terči síť vyrobenou z velice ostré tkaniny. Po vypuštění se síť překryje na nepřítele a a zapustí se do zdi bodáky. Síť se začne zarývat do masa, čímž oběť ultimátně zabíjí. Síť se těžko odstraňuje a v dobu, kdy se to povede, je již oběť mrtvá. Smrt je rychlá a efektivní.
 
Ostří
Tichá, ale velice účinná. Velkou rychlostí vrhané ostří dokáže během sekundy zabít nepřítele. Ostré konce k tomu navíc nepomáhají.

Kopí
Velice nebezpečné kopí, která patří jako jedna ze základních zbraní, kterou lovci používají. Po vysunutí do bojové pozice se jeho velikost zdvojnásobí. Pokud lovec nechce útočit zblízka nebo nechce, aby jeho pozice prozrazena apod., tak vrhne kopí. Samozřejmě se dá použít i v blízkosti, ale lovci tuto zbraň využívají z dálky.
 
Obřadní dýka
Používá se pro rituální účely. V případě, že lovec již nemá při sobě žádnou zbraň, může být tato dýka použita pro osobní souboj. Poprvé se objevila ve 'Vetřelec vs. Predátor'. Je vyrobena z materiálu, která je odolná vůči kyselině vetřelců a dalších chemických sloučenin.

Šuriken
Stisknutím tlačítka se ale aktivují bodáky a zbraň se mění v nebezpečnou hvězdici. Je podobná jako disk. Též se vrátí zpět k majiteli jako bumerang a navíc je víc nebezpečnější.
 
Laserové sítě
Ploché zařízení ve tvaru trojúhelníku, které lovec zanechává, aby tím zabil nepřítele. Pomocí dálkového zařízení lze vytvořit hustou síť laserových paprsků. Paprsky nepoškozují plochy, kterých se dotýká, ale zabijí cokoliv organického. Pokud se paprsky naproti sobě prolínají, není zde šance, že by tím někdo prošel (živý).
 
Bič
Ruční zbraň, která uchopí oběť a přeřízne ji vejpůl. Říká se, že bič je vyroben z ocasu vetřelce, což by mohlo vysvětlovat i fakt, že je odolný vůči i jeho kyselině.
 
Rozpouštědlo
Vysoce účinná a žíravá modrá tekutina, kterou lovci používají k zametání svých stop (např. mrtvá těla). Prožere se i kůží vetřelce. Prudce reaguje s vodou. Malé množství dokáže odpařit vodu nebo jakýkoliv jiný materiál. Ve směsi s danou surovinou dokáže vytvořit jakousi podobiznu pasty, která se může použít při vypálení rány.
 
Čepele
Jedna z nejpoužívanějších zbraní lovců. Účinná a rychlá. Je připevněná na obě zápěstí. Prorazí organickou i neorganickou látku, bohužel však jako většina ostatních zbraní, se dá snadno zničit kyselinou. Někteří lovci mají i čepele, které jsou dvakrát delší než obvyklé čepele. Pokud se na ně nedostane kyselina, jsou téměř nezničitelné. Lovci tuto zbraň používají v boji v blízkosti; ať už se jedná o svou vlastní ochranu nebo v boji proti nepřátelům.
 


Plazmová zbraň
Zbraň umístěná na levém zápěstí lovce. Vystřeluje malé energetické plazmy, které jsou sice mírně učinné, ale dokážou vytvořit velké množství škod.

Rukavice
Velice silná zbraň, která používá k demolici objektů. Vystřeluje jakousi formu kinetické energie s explozivní sílou. Lovci toto zařízení používají, kdyby se náhodou zasekli a neměli přístup k východu.
 
Maska
Jedná se o nejdůležitější součást výbavy. Maska má několik zásadních vlastností.  Helma (pro vyšší členy) je vybavená několika různými vizuálními skenery: jako infračervené a ultrafialové záření, tepelné vyzařování, nízkofrekvenční světelné paprsky a detektor změny tlaku a pohybu. Některé helmy obsahují i rentgenové, mikrovlné, radioaktivní a magnetické snímače. Součástí je i také zaměřovací systém a analyzátor zvukových vln. Lovci jej používají i k nahrávaní řeči, které později využívají pro své oběti.
 
Maskování
Neudělá svého nositele zcela neviditelným, při osvětlení dokáže být zhlédnut. Pokud se navíc lovec dostane do styku s vodou, maskování se automaticky vypíná a tím se stává zranitelným. Snímače tepla nositele obleku bez problémů usvědčí. Zařízení ukryje nejen svého nositele, ale i jeho výzbroj či zbraně.
 
Brnění
Věřte nebo ne, ne všichni lovci se mohou chlubit svým brněním. Pouze nejvyšší postavení lovci se mohou chlubit svou hrudní krytkou z lehkého materiálu, která odolá malým nárazům a i kyselinám vetřelců. Brnění však má problém a tou je, že zpomaluje. Záleží i na tom, jaký typ brnění lovec nosí.
 
Síťová vesta
Neslouží jako ochranný prvek, avšak slouží jako zdroj tepla. Navíc se používá jako společenské "oblečení".
 
Lékarnička
Samozřejmě, že se i lovec neobejde bez nějaké té lékarničky. Co se týče jeho obsahu, máme tu skalpely, hořák, injekci a dýchací přístroj. Většina těchto věcí se využívá pro zastavení krvácení nebo provádění stehů apod.
 
Meč
V akci jsme jej ještě zatím neviděli, ale můžete si všimnout, že v Predátor 2 měl lovec i meč.
 
Sebedestrukční zařízení
Zbraň posledního použití. Pokud je lovec poražen a ví, že se jeho život blíží ke konci, stačí aktivovat na ručním ovládacím panelu svoje sebedestrukční zařízení. Po odpočtu nastává jaderná exploze, která stačí zamést stopy po lovci.

Jen si vyhledávejte informace, my stránku pořád upravujeme! (a náš kámoš Predátor taky!)


///////______---,,<<//;;; (Kdo je váš nejoblíbenější lovec ?)

Predátor (221 | 77%)
Vetřelec (65 | 23%)
Poslední příspěvky od uživatelů či návštěvníků

Posledně přidány a změny

Kdo je váš nejoblíbenější voják který se setkal s lovcem nebo vetřelcem?

Dutch (132 | 42%)
Mike Harrigan (31 | 10%)
Ellen Ripleyová (58 | 18%)
Alexa Woodsová (21 | 7%)
Royce & Isabelle (21 | 7%)
Elizabeth Shaw (14 | 4%)
Android David (16 | 5%)
Bishop (15 | 5%)
Meredith Vickers (8 | 2%)
 

,,Celtic z AVP odhazuje Vetřelce" 

TOPlist

predator icon  alien icon alien, egg icon
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one